Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Yazarlar » Trabzonspor’u kendi hâline bıraksaydık…
Trabzonspor’u kendi hâline bıraksaydık…

Trabzonspor’u kendi hâline bıraksaydık…

Geçen cumartesi günü oynanan Fenerbahçe- Trabzonspor maçı her seferinde olduğu gibi bu sefer de öncesi, esnası ve sonrasında gelişen hadiselerle konuşulup düşünüldüğü için sahada oynanan oyun geri planda kaldı. Trabzonspor 1997’den beri Fenerbahçe’yi bu statta yenemiyor; ancak aradan geçen yıllarda en kötü dönemlerinde bile rakibi karşısında bu kadar pasif ve çaresiz kalmamıştı. Belki de en çok sorgulanması gereken mesele bu, ancak bakıyoruz camia pek de oralı değil. Haklı ve yerinde bulan da, haksız ve yersiz bulan da Başkan Hacıosmanoğlu’nun hamlesini konuşuyor.

Sormak gerekmiyor mu dostlar, Trabzonspor tarihinin en çılgın transfer dönemini yaşayıp bu kadar pahalı bir kadro kurduktan sonra Fenerbahçe karşısında oynadığı, oynayacağı oyun bu mu olmalıydı diye? Gelir gelmez takımda varlığını hissettiren, transferindeki tartışmaları tabiatıyla derhal unutturan Erkan Zengin, medyadan öğrendiğimize göre maçtan önce Ersun Yanal’a “Beni oynatma, tribünlerde bana karşı çok tepki var” demiş. Akıl alır gibi değil. Bir futbolcunun ayağına top geldiğinde stadın uğultudan yıkıldığını görmekle geçti futbol seyirciliği yıllarımız. Euroları milyon milyon cebe indirirken profesyonel, tribün tepkisi geleceği zaman duygusal… Tabii sahada Erkan’ı göremedik doğru dürüst.

Erkan öyleydi, peki diğerlerine ne olmuştu acaba? Onlar da mı tribün tepkisinden korkmuş, sinmişlerdi? Yukarıda dedik, Trabzonspor ebediyete akıp giden 17-18 senede en kötü sezonlarında bile bu kadar berbat bir futbol ortaya koymamıştı. Kaç milyon harcandı bu takımı kurmak için? Bu parayla kaç tane altyapı kurulurdu?

Efendim, işte takım yeni kuruldu da, uyum sağlayıp seneye şampiyonluğa oynayacak da kem küm…

Hangi seneye? Seneye diye diye ömrümüz geldi geçti. Elimizdeki bozuk saati kurcalaya kurcalaya bir türlü tamir edemedik.

Kendi hâline bıraksak günde en az iki kez doğru vakti gösterecekti hâlbuki…

[email protected]

 

*

Not:

Geçmiş yazılara şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.taraf.com.tr

Hakkında Bülent Şirin

Bülent Şirin