Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Yazarlar » F.Bahçe’de Aziz Yıldırım’a haksızlık yapılıyor (mu)
F.Bahçe’de Aziz Yıldırım’a haksızlık yapılıyor (mu)

F.Bahçe’de Aziz Yıldırım’a haksızlık yapılıyor (mu)

Başlıkta sorduğumuz sorunun cevabını kendimiz verelim ve sonra diyeceklerimize lafı getirelim.

Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım’a haksızlığın daniskası, diğer bir deyimle de, dik alası yapılıyor. Pekiii.. Aziz Başkan her şeyin de doğrusunu mu yapıyor. Haşaaa. Ancak; doğrular, her ne kadar yapılan yanlışlar ile silinse de, Aziz Yıldırım bugünlerde kendisine yapılan hakaret ve saldırıları hak etmiyor.

 

NEREDEN Mİ BİLİYORUM

Nereden bildiğimi, neler bildiğimi anlatmaya çalışayım. Amma; önce küçük bir hatırlatma ile başlayayım. Ben Fenerbahçeli değilim. Sayın Aziz Yıldırım’ın 17 senelik başkanlığı süresi içinde ne bir kez masasına oturdum, ne de bir bardak suyunu içtim. Kulüpler Birliği’nin başkanlığı süresi içinde de, basın müşavirliği görevimi de saygı ve sevgi, çerçevesinde götürdüm. Çünkü; bu satırları okuması muhtemel bazıları, leke sürmeye o kadar müsaitler ki, içlerindeki kiri ‘pat’ diye yapıştırıp “Oh ne iyi oldu” diyebilirler.

Şimdi yine usulden esasa gelelim…

Önce herkese sormak istiyorum… Türkiye’de spor sadece futbol mudur? Sadece Süper Lig dediğimiz aktivite, Türk sporunda her şey midir? Aklı başında olan her sporseverin, bu sorulara “Hayır” diyeceğini adım gibi çok iyi biliyorum. Bu ülkenin, atletizmi, boksu, voleybolu, basketbolu, masa tenisi, yüzmesi, yelkeni, küreği yok mudur? Eğer varsa, eğer bir saydıklarımdan onlarca fazlasına değer verip, sporcu yetiştiren bir kulüp de varsa, orası FENERBAHÇE’dir. Ayrıca; amatör spor branşlarına bu kadar önem verip, sporcu yetiştiren ve onların yarışmalarını da sağlayıp, ringlerde, pistlerde, aklınıza gelen her yerde mücadele edip şampiyon olan yine FENERBAHÇE’dir. Yüzme sporunda havuzlarda Fenerbahçe’ye su yutturan Galatasaray’ın bu inanılmaz üstünlüğüne Aziz Başkan döneminde son verildi. Daha niceleri var.. Fenerbahçe, faaliyet gösterdiği on beş amatör spor branşında Türkiye şampiyonudur. Yelken, kürek, boks, masa tenisi, atletizm, aklınıza ne geliyorsa…

 

OLİMPİYATLAR VE FENERBAHÇE

Hani.. Dört yılda bir yapılan Olimpiyat Oyunları var ya! Son 16 yıl içinde gerçekleşen bu oyunlarda, Türkiye’yi, ülkemizi temsil eden milli sporcuların yarısından çok fazlası da yine Fenerbahçelidir. Bir araştırın ve soruşturun. Türkiye’nin katıldığı her uluslararası spor müsabakasında, milli takımlara en çok sporcuyu yollaya yine FENERBAHÇE’dir.

Bir de tesislere bakalım.. Saracoğlu Stadı, Topuk Yaylası, Ülker Arena, Dereağzı Tesisleri. Samandıra kamp merkezini saymıyorum. Ve.. Fikirtepe tesisleri olmak üzere daha niceleri.. Hakarete, saldırganlığa tevessül edenler kusura bakmasın ama, bunları tamamı Aziz Yıldırım yönetiminde gerçekleşti.

 

VE DİĞERLERİ

Galatasaray’ın şampiyonluğunu can-ı yürekten kutluyorum. Ancak; sarı-kırmızılı takımın 1. Lig’de oynayan basketbolcularının isyan bayrağını çekip, parasızlıktan sözleşmeleri feshedilirken, Fenerbahçe yüzümüzün akı olarak, Türk spor tarihinde ilk defa Avrupa Şampiyonluğu dörtlü final gurubunda mücadele etti. Kadın voleybol takımı Aziz Yıldırım döneminde dünya şampiyonu oldu. Niceleri saymakla bitmez.

Bir de.. En önemlisi ne biliyor musunuz? Ezeli rakip olarak kabul edilen Galatasaray ve Beşiktaş mali açından dibe vurmuş, değil sporcusu, kulüp personelinin maaşını ödeyemezken, Fenerbahçe bir tek kuruşu, bir gün bile geciktirmemiştir.

Şimdi Aziz Yıldırım’ın şahsına gelelim. Gecesini gündüzüne katan bu başkan,bu güzellikleri yaşatırken, Türkçemizde 1. tekil şahıs dediğimiz “Ben” rahatsızlığına yakalanmış ve yönetme yerine hükmetme durumuna girmiştir. İşte sıkıntı budur. Yine de.. Kongrede karşısına çıkacak her kim olursa, açık ara kazanacağına şimdiden kefalet veririm.

[email protected]

Etiketler:

Hakkında Turgut Kologlugil

Turgut Kologlugil