Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Yaşam » Tekmelenen o madenci ilk kez konuştu!
Tekmelenen o madenci ilk kez konuştu!

Tekmelenen o madenci ilk kez konuştu!

Recep Tayyip Erdoğan’ın Soma’ı ziyaretinde Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in tekmelediği madenci Erdal Kocabıyık, sessizliğini sosyal medya üzerinden bozdu.

Başbakanlık korumalarının Mercedes marka aracına tekme atarak kamu malına zarar verdiği iddiasıyla hakkında dava açılan Erdal Kocabıyık, hem para hem de hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

 

CFdPchJWIAA6o_A

 

 

Bugüne kadar telefonlara bile çıkmayan Kocabıyık, Twitter adresinden dün yaptığı paylaşımda, şu görüşlere yer verdi: “Çaresiz bir şekilde elimiz kolumuz bağlı. Karıma 500 lira para cezası, bana 6 yıl hapis isteniyor ve kimse iş vermiyor, ben ne yaptım? O kadar yazıyorum kimse destek vermiyor, adalet arıyorum sesimi duyan yok mu? Adam tekme attı rapor aldı bizim hayatımız kaydı.” Tekme olayının ardından korktuklarını, bu nedenle şikayetçi olmadıklarını aktaran eşi Derya Kocabıyık da, Cumhuriyet’e şu açıklamayı yapmıştı: “Eşim şu anda hamallık yapıyor. Geçen kasımda işini kaybeden 2 bin 831 madenci arasındaydı. Tazminat da alamadık. Evimiz kira, üç yaşındaki kızımızla birlikte yaşam mücadelesi veriyoruz.”

 

CUMHURİYET

 

 

Etiketler: