Çarşamba , 11 Mart 2015
Anasayfa » Manşet » Eşini öldürüp naftalinleyen koca polise teslim oldu
Eşini öldürüp naftalinleyen koca polise teslim oldu

Eşini öldürüp naftalinleyen koca polise teslim oldu

İstanbul Esenler’de 2 aylık eşini boğup öldürdükten sonra cesedin üzerine kokmasın diye naftalin dökerek kaçan S.A. Ankara’da polise teslim oldu. S.A.’nın İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alınacağı öğrenildi.

Davutpaşa mahallesi, 64. Sokakta meydana gelen olayda 2 gündür Zehra Aydın’dan (35) haber alamayan yakınları evine gittiklerinde cesetle karşılaşmışlardı. RESIMID_15556888

Çilingirle açılan kapının ardından cesedi bulunan Zehra Aydın’ın boğularak öldürüldüğü daha sonra üzerine naftalin döküldüğü tespit edilmişti. Polis cesedin başında 2 aylık eşi S.A.’nın bıraktığı “En kısa zamanda teslim olacağım” yazılı bir not bulmuştu.

Cinayet Büro Amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada olayın faili S.A.’nın Ankara’ya kaçtığı tespit edildi. Polis şüpheliyi yakalamak için Ankara’da kalabileceği adreslere baskın yaparken, bir polis merkezine giden şüpheli S.A., teslim oldu. Cinayeti kıskançlık yüzünden işlediği öğrenilen S.A.’nın İstanbul’a getirilerek sorgulanacağı öğrenildi.

PİSKOPATIN BİRİYMİŞ

Bu arada Zehra Aydın’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndan babası Sebahattin Akyüz tarafından alındı.

Kızının cenazesi almada önce basın mensuplarına açıklama yapan acılı baba, daha önceden bir evlilik yapmış ve 3 çocuğu olan kızının bu evliliğini yapmasını istemediğini söyledi. Damadını çevrede araştırdığını belirten Akyüz, “Çocuğu sevmedim. Ben sağdan soldan öğrendim. Psikopatın biriymiş. Ben onunla evlenmesini kesinlikle istemedim” dedi.
2 ay once evlendigi kocasi tarafindan bogularak olduruldu
Kızının boğularak öldürüldüğünü sabah duyduğunu belirten Akyüz, “Akşam polisler bana söylemedi. Cuma günü bizdeydi. Hatta büyük oğlu bende kalıyor. Önceki eşinden 3 tane çocuğu vardı. Torunumu duymasın diye babaannesine yolladım” diye konuştu.

Kızının ikinci evliliğinde 2 ayı doldurmadığını söyleyen acılı baba, “Bir ayın içinde evlendi. Kendisi istedi. Ben nikahına bile gitmedim. Çocuğu sevmedim. Ben onunla evlenmesini kesinlikle istemedim” diye konuştu.

“8 YIL ÖNCE DE OĞLUNU KAYBETMİŞ”

8 yıl önce 18 yaşındaki oğlu Uğur Akyüz’ü bir trafik kazasında kaybettiğini söyleyen baba Akyüz, “Bu benim ikinci çocuğum. Dayanamıyorum. 18 yaşında bir oğlumu motor kazasında kaybetmiştim” dedi.

Basın mensuplarının cinayetin ardından damadının bir not bırakmasıyla ilgili soruya Akyüz, “Ben notu görmedim. Sabah öğrendim.  ‘Ufak bir işim var. Gidip teslim olacağım’ demiş. Notta o yazıyormuş. Ama polisler bu notu bana söylemedi. Söylemez de zaten. Bir anda ne olacağı belli olmaz diye söylemez tabii”  şeklinde cevap verdi.

“CANİLERİN GÜCÜ KADINLARA YETİYOR”

“Canilerin gücü kadınlara yetiyor” diye tepki gösteren Akyüz, “Şimdi onu ben karşımda görsem tanımam. Bizim enişte bana sordu. ‘O taraftan kimse var mı?’ diye. Ben görsem bile tanımam dedim. Damadı evleneceği zamanlar gördüm. Geçen yanından geçiyorum. Ya beni tanıdı ya da tanımadı. Kıyımdan geçti. Hiç konuşmadı. Kızıma dedim. Beni tanımadı mı dedim, görmezden mi geldi. ‘Ya bırak baba, boşver’ dedi. Kızım kendi yaptı bu evliliği. Yazık oldu” ifadelerini kullandı.

DHA