Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Arsanız haberiniz olmadan satılmış olabilir
Arsanız haberiniz olmadan satılmış olabilir

Arsanız haberiniz olmadan satılmış olabilir

Son yıllarda sayısı hızla artan gayrimenkul dolandırıcılığında suçlular, her geçen gün yeni yöntemler geliştiriyor. Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla satıyor.

Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, dolandırıcılık olaylarına karşı taşınmaz sahiplerini uyararak, alınacak basit önlemlerle bu tür olayların önüne geçilebileceğini söyledi. Arsa dolandırıcılarının özellikle, yurt dışında yaşayanlar ile arsası üzerinde uzun süre işlem yapmayanları hedef olarak seçtiğini belirten gayrimenkul uzmanı Onur Öngün, Mülk sahipleri belirli aralıklarla tapuda son durumu kontrol ettirmeli ve e-devlet üzerinden kayıtlarını sorgulamalı” dedi.

Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla satıyorlar. Bir dönem yaşlı çiftlerden aldıkları vekaletlerle taşınmazlarına el koymayı yöntem olarak benimseyen emlak dolandırıcıları, son yıllarda, sahipsiz gibi gördükleri arsalar üzerinde yoğunlaştı.

GÜLER YILMAZ

Etiketler: