Perşembe , 21 Mayıs 2015
Anasayfa » Spor » Galatasaray’da Melo depremi
Galatasaray’da Melo depremi

Galatasaray’da Melo depremi

Liv Hospital’da ameliyat edilen Brezilyalı oyuncunun durumuna ilişkin doktor Hakan Oruçkaptan önemli ifadeler kullandı. Oruçkaptan, “Ameliyat başarılı geçti. Sol ayağında ciddi bir kuvvet kaybı vardı. Spinal kanalı ileri derecede dolduran yerde parçalar vardı. Durumu gayet iyi. Felipe Melo çok kuvvetli olduğu için 4 hafta içinde takımla çalışmasını öngörüyoruz. Belki erken döner o sürece bağlı. Melo’yu 4-6 hafta aralığında bir sürenin sonrasında fizyoterapistlere teslim ederiz. Her şey yolunda görünüyor. Aktif olarak sahalara dönmesi daha da uzun sürecek” diye konuştu.

UZUN BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ

Doktorunun belirttiği üzere 4-6 arasında tedavi görecek olan Melo, daha sonra fizyoterapistlerle çalışmaya başlayacak. Brezilyalı yıldızın bel bölgesinde kasların güçlenmesinin ve kaybettiği kondisyonu kazanmasının yapacağı çalışmalara göre ekstra 4 haftayı bulması öngörülüyor.

MAYIS AYININ ORTASINDA

Melo’nun sonrasında takımla çalışmalara başlaması ve maç kondisyonu kazanmasının da birkaç haftayı bulabileceği ifade ediliyor. Bu şartlarda sambacının mayıs ayının ortalarında takıma dönebileceği ancak ligin son haftalarında forma giyme ihtimalinin çok düşük olduğu öngörülüyor.

Etiketler: