Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Fenerbahçe otobüsüne bir saldırı daha….
Fenerbahçe otobüsüne bir saldırı daha….

Fenerbahçe otobüsüne bir saldırı daha….

Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursaspor ile oynayacağı maç için Atatürk Stadı’na gelen Fenerbahçe otobüsüne saldırı gerçekleştirildi.

Hürriyet’ten Ahmet Ercanlar’ın haberine göre Trabzon’da otobüsü kurşunlanan Sarı-Lacivertliler’in daha o olayın faili bulunmadan Bursa’da yeni bir saldırıya uğraması herkesi şoke etti. Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Bursaspor ile karşılaşacak Fenerbahçe’nin takım otobüsüne, stadyuma yaklaştığı sırada rakip taraftarlarca meşale ve pet şişeler atıldı.

Merkez Nilüfer ilçesinde konakladığı otelden Bursa Atatürk Stadı’na doğru yola çıkan sarı-lacivertli takımın otobüsüne, stada girişi esnasında bir grup Bursasporlu taraftar meşaleli, pet şişeli saldırı gerçekleştirdi.

Güvenlik görevlileri müdahalede bulunarak taraftar grubunu bölgeden uzaklaştırdı. Daha sonra otobüs, güvenli bir şekilde stadyuma alındı.
TAŞLI SALDIRI YOKMUŞ

Bursa Emniyet Müdürlüğü açıklamasından: “Fenerbahçe otobüsüne yönelik herhangi bir taşlı saldırı söz konusu olmamıştır”

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında, deplasmanda Bursaspor ile karşılaşan Fenerbahçe’nin takım otobüsüne, stada yaklaştığı sırada, rakip taraftarlarca herhangi bir taşlı saldırının olmadığı bildirildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, maç öncesi stada giden sarı-lacivertli takımın otobüsünün yavaşladığı sırada, araca yönelik taşlı saldırı olduğu yönünde bazı basın yayın organlarında haberlerin yer aldığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Fenerbahçe otobüsüne yönelik herhangi bir taşlı saldırı söz konusu olmamıştır. Araçta yapılan incelemede herhangi bir zarar, ziyan olmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Etiketler: