Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Beşiktaş kongresi karıştı: Zarrab kavgası!
Beşiktaş kongresi karıştı: Zarrab kavgası!

Beşiktaş kongresi karıştı: Zarrab kavgası!

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısı Vodafone Arena Stadyumu’nun koridorlarında yapıldı. Rekor katılımın gerçekleştiği toplantıya, yönetim kuruluna gelen eleştiriler için kürsüye gelen ve 85 dakika boyunca hayli gergin bir konuşma yapan Fikret Orman damga vurdu.  Orman konuşmasında Reza Zarrab’a loca satışı nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi: Ben ne vergi dairesi başkanı ne de kimin haram kimin helal kazandığını tespit eden kurumum…
FİKRET ORMAN KÜRSÜDE: REZA ZARRAB’DAN CEO’YA KADAR…

 

Daha sonra kürsüye gelen Beşiktaş Başkanı Fikret orman konuşmasına başladı. Orman’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

 

“Vodafone Arena’ya hoş geldiniz. Toplantıyı burada yapmak istedim. Sizlere bu inşaat halini hep beraber yaşayalım güzel bir gün olmasını istedi. Burası Beşiktaş’ın mal varlığı. Bu tarihi günde her konuyu konuşacağız. Ben ve arkadaşlarım Divan Kurulu Toplantılarını çok önemsedik. Burası Genel Kurul ve hesap verme yeri değildir. Yönetim Kurulu, hesabı Genel Kurulu’na verir. Bir Divan kurulu üyesi olarak sizleri önemsediğim için bütün Divan Toplantılarına katıldım ve herkesin sorduğunu cevap vermeye çalıştım. Ama burası soru sorulup cevap verme yeri değildir. Burası canlı yayınlandığı için Beşiktaş Yönetim Kurulu’na şunu söyledim diyerek hava atma yeri de değildir. Divan Kurulu’na 3 sene de geldiğim kadar 15 senede gelen bu kadar olmamıştır. Reza Zarrab’dan CEO’nun maaşına kadar her şeyi konuşacağız.

 

 

‘ZARRAB… BEN KİMİN HELAL KİMİN HARAM KAZANDIĞINI TESPİT EDEMEM’

 

Gelelim Reza Zarrab konusuna… Beşiktaş çok büyük bir kulüp, iş adamı olsun çaycı olsun her kesimden taraftarlarımız var. Bizim elimizde yalan makinası yok. Karşımızdaki ne derse ona inanrız.

 

Biz rakiplerimizin stadyumları bittiği halede satamadığı localardan 146’sından 145’ini satmışız. Ben Vergi Dairesi başkanı değilim. Ben kimin haram kimin helal kazandığını tespit eden kurum da değilim. Ben sadece Beşiktaş’ın başkanıyım.

 

Daha önce tanımadığım etmediğim bir kişi. Görüşmek istedi ‘buyursun görüşelim’ dedim. Beşiktaşlı olduğunu söyledi loca almak istedi. Loca almak istemiş arkadaş, bizde satmışız… Ne yapmışız biz? Diyorlar ki Fenerbahçeli… Yahu bana ‘Beşiktaşlıyım’ dedi. Ben nereden bileyim?

 

 

Etiketler: