Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Klüpte maaş isyanı! Maça çıkmayacağız…
Klüpte maaş isyanı! Maça çıkmayacağız…

Klüpte maaş isyanı! Maça çıkmayacağız…

Elazığspor’da futbolcular, 8 aydır para alamadıklarını gerekçe göstererek eylem yaptı. PTT 1. Lig’de mücadele eden Elazığspor’da 8 aydır maaşlarını alamayan futbolcular isyan başlattı.

 

20 karşılaşmadır da maç başı ücretlerinin ödenmediğini belirten futbolcular, bugünkü idmana da çıkmazken, ödeme yapılmaması durumunda bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Denizlispor maçına da çıkmayacaklarını belirttiler.

 

BASIN SÖZCÜSÜ: DEVRE ARASINDA 1 MİLYON LİRA ÖDEDİK
Hürriyet’te yer alan habere göre Elazığspor Basın Sözcüsü Zülfü Aydıngöz de futbolcuların kulüpten alacaklarını bahane ederek antrenmana çıkmadıklarını doğruladı. Kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı futbolculara yapılan ödemelerde gecikmeler olabildiğini ancak oyuncuların alacaklarını ödememek gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Aydıngöz, şunları kaydetti:
“Maddi sıkıntılardan dolayı futbolculara ödemelerde sıkıntılar yaşıyoruz ancak futbolcuların 8 aydır maaş alamadıkları doğru değildir. Kulübümüz imkanları doğrultusunda futbolculara ödemelerini yapmaktadır. Daha devre arasında futbolculara 1 milyon liraya yakın ödeme yapıldı. Alacaklarının yarısı kadar primleri ödendi. Bugüne kadar Elazığspor’da kimsenin alacağı kalmamıştır, bundan sonra da kalmayacaktır.”

Futbolcuların idmanı boykot etmeleri nedeniyle yönetim olarak futbolculara yaptırım uygulayabileceklerini belirten Aydıngöz, gelişmeler üzerine yönetimin acil toplantı kararı aldığını söyledi.
ÜMİT ÖZAT “KIRMIZI KAR YAĞARSA ELAZIĞSPOR DÜŞER” DEMİŞTİ
Elazığspor’un teknik direktörlüğünü Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Ümit Özat yapıyor. Özat geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında, yaşanan maddi zorluklara rağmen ligde kalacaklarına inandığını söyledi. Özat şunları söyledi:
“Sezon başından beri hep şunu söyledim. Bu takım play-off iddiasından ve şampiyonluk iddiasından ne kadar uzaksa, küme düşmeden de o kadar uzak. Hatta dedim ki kırmızı kar yağarsa Elazığspor küme düşer. Orada şunu da ifade ettim. Burada birlik, bütünlük sağlanmazsa, STK’lar bu kulübe destek vermezse, taraftarlar bu kulübe destek olmazsa ve bu takıma maddi destek vermezsen her şey olabilir. Haftalar geçtikçe lig zorlaşıyor.”

Etiketler: