Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Zorbalık… AKP’li Erzurum Belediyesi CHP afişlerini kaldırttı
Zorbalık… AKP’li Erzurum Belediyesi CHP afişlerini kaldırttı

Zorbalık… AKP’li Erzurum Belediyesi CHP afişlerini kaldırttı

Adalet ve Kalkınma Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin Havuzbaşı semtindeki Kent Meydanı’nda TIR dorsesinde açtığı seçim standı etrafındaki afişleri, günün ilk ışıkları ile birlikte kaldırttı.

Bugün saat 05.30’da CHP’nin bulunduğu standa gelen zabıta ekipleri, bayrak ve afişlerin sadece il ve ilçe yönetim merkezlerinin önünde asılabileceğini belirterek, partililerden çevreye asılan bayrak ve afişlerin kaldırmasını istedi. Bunun üzerine gelen CHP’nin Erzurum 1’inci sıra milletvekili adayı Gonca Aytaş, uygulamaya tepki gösterdi.

RESIMID_15731991Mesai saati beklenmeden zabıtaların standın yanına TIR dorsesini çekecek bir TIR’la gelmesinin anlamsız olduğunu ifade eden Gonca Aytaş, şöyle dedi:

“Sadece afişlerin kaldırılması için buraya gelen zabıta yanında dorseyi çekecek TIR’ı neden getiriyor? Ayrıca bu karar sabahın köründe uygulanır mı? Burada olmasak belki de dorseyi alıp götüreceklerdi. Ben bu yıl 4’üncü kez oyumu kullanacağım hiç bu kadar seçim havasından uzaklaştırılmış bir seçim görmedim. Mesai saatinin başlaması ile birlikte ilçe seçim kuruluna gidip bilgi alacağım.”

Zabıta ekiplerinin isteği üzerine partililer seçim standının çevresine astıkları bayrak ve afişleri kaldırdı. Milletvekili adayı Aytaş ve partililer zaman zaman zabıta ekipleri ile tartıştı.

Turgay İPEK/ ERZURUM, (DHA)

 

ERZURUM BUYUKSEHIR BELEDIYESINE BAGLI ZABITA EKIPLERI, SAAT 05.30'DA CHP'NIN STANDININ BULUNDUGU ALANA GIDEREK PARTILILERDEN BAYRAK VE AFISLERI KALDIRILMASINI ISTEDI. (FOTO. TURGAY IPEK/ ERZURUM, (DHA)

ERZURUM BUYUKSEHIR BELEDIYESINE BAGLI ZABITA EKIPLERI, SAAT 05.30’DA CHP’NIN STANDININ BULUNDUGU ALANA GIDEREK PARTILILERDEN BAYRAK VE AFISLERI KALDIRILMASINI ISTEDI. (FOTO. TURGAY IPEK/ ERZURUM, (DHA)

 

Etiketler: