Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Politika » Yine valilik, yine mitinge çağrı!
Yine valilik, yine mitinge çağrı!

Yine valilik, yine mitinge çağrı!

Denizli Valiliği, kentte Çarşamba günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingini katılımcıları taşımak için araç görevlendirildiği ortaya çıktı. Valilik, şoförlerin bilgilerinin Protokol Müdürlüğü’ne iletilmesi için bir kurumiçi yazı yayımladı.

 

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Twitter hesabında paylaştığı belgede, araçların görevlendirilmesinin Başbakanlık tarafından talep edildiği belirtildi.

 

Vali Şükrü Kocatepe imzalı belgede şu ifadelere yer verildi: “Başbakanlık tarafından talep edilen aşağıda belirtilen araçların (Binek, Minibüs, Connet) şoförü ile görevlendirilmesini, şoförün adı, soyadı, TC numarası, iletişim bilgilerinin bildirilmesi ile araç ve şoförün telefonla talimatlandırılacak tarih, saatte Valiliğimiz Protokol Müdürlüğünde hazır bulunmasını rica edelim.”

 

Muharrem İnce konuya ilişkin şu yorumu yaptı: “Denizli Valisi! Vali Bey AKP Mitingi için Denizli’ye gelecek olan Başbakan’a araç lazımmış, gönderelim mi? Denizli Valisi! Ne vereyim Sayın Valime:) Binek araç mı, Minübüs mü, Connet mi? Vali! Başbakan AKP Mitingi için geliyor, özel aracını mı görevlendiriyorsun ki böyle bir yazı yazıyorsun?”

 

unnamed

 

Geçen hafta da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Cumartesi günü İzmir’de düzenleyeceği miting öncesinde İzmir Valiliği, mitingin “geniş katılımlı olması ve coşkulu geçmesi” için ilgili devlet kurumlarına bir yazı göndermişti.

 

 

Etiketler: