Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Umut Oran aday gösterilecek mi? Kılıçdaroğlu cevap verdi
Umut Oran aday gösterilecek mi? Kılıçdaroğlu cevap verdi

Umut Oran aday gösterilecek mi? Kılıçdaroğlu cevap verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday listesine alınmayan ancak kalp spazmı geçiren Mustafa Baysan’ın yerine Mersin’den aday gösterileceği iddia edilen umut Oran’la ilgili konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu’nun Gerede İlçesi’nde tabakhaneye giderek işçileri ziyaret etti. Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu daha sonra tabakhanelere gitti.

Kılıçdaroğlu işçilerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu ardından ilçe merkezindeki bir parka giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimleri kazanamaması durumunda görevini bırakacağını açıklamasıyla ilgili olarak sorulan soruyu, “Bu gayet doğal arkadaşlar. Siyasete giren insanın başarıyı hedeflemesi lazım. Eğer başarısız olursa siyaseti bırakması lazım. Bu gayet doğal bir şey” dedi.

Kılıçdaroğlu, Umut Oran’ın Mersin’den kontenjan dördüncü sırada aday gösterilen ve kalp spazmı geçiren Mustafa Baysan’ın yerine aday gösterileceğiyle iddiaların sorulması üzerine, “Arkadaşlar konuyu değerlendiriyorlar, bakıyorlar. İl başkanımız orada, milletvekilimiz orada, diğer arkadaşlar orada. Oturulup konuşuluyor bakacağız ona. Tabi bu arada sağlık sorunu yaşayan dördüncü sıra arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi ileteyim” diye cevapladı.

Etiketler: