Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Siyasette çok güzel hareket…Demirtaş’tan Akşener’e tam destek
Siyasette çok güzel hareket…Demirtaş’tan Akşener’e tam destek

Siyasette çok güzel hareket…Demirtaş’tan Akşener’e tam destek

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,  hükümete yakınlığıyla bilinen A Haber kanalının ortaya attığı kaset komplosunda, MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener’e destek çıktı.
İstanbul Aksaray’da yaptığı mitingde konuşan Demirtaş, Akşener’e yönelik iddialar için “Bakın bir kadın vekile, Meral Hanım’a, kadın kimliğini de hedef alarak ahlaksızca bir kampanya başlatmak istediler. Tarzları bu. Çirkinlik” dedi.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İstanbul 2’inci bölge milletvekili adayları ile birlikte, Aksaray Metro Meydanı’nda halkla buluştu.

Demirtaş, “Cumhurbaşkanı ve onun küçüğü, ‘Biz bunları başaramadık’ diyemiyorlar. Yalan ve iftira dışında ellerinde hiçbir şey yok. Meral Akşener’e yönelik kadın kimliğini de hedef alan ahlaksızca kampanya başlattılar. Arkadaşlarımızı her gün hedef gösteriyorlar. Halkın parasını çalıp yerken domuz gibi şişenler bunu yapıyorlar. Niye? HDP gelirse sizin hırsızlık musluğunuzu kapatacak, rant hortumlarınızı kesecek. Sizi domuz gibi semirten hortumları keseceğiz merak etmeyin” dedi.

 

 

Demirtaş’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bugün Trakya’daki kardeşlerimiz, Karadeniz’den Ege’ye Türkiye’nin dört bir tarafında, HDP’nin barış ve kardeşlik mesajını, uzatılan eli tutuyorsa artık kazandık demektir.

 

 

“İnanın ki seçimin en büyük kazanımı budur. Ülkenin her bir köyünde, ilçesinde, kentinde herkeste büyük korku, kaygı var. AKP korkusudur bu, AKP. Halk AKP’den korkar hale gelmiş. Çünkü 13 yıldır ellerinde bulundurdukları bütün yetkiyi, devleti ele geçirmek için kullandılar.

 

 

“Yargı, medya, bütün bürokrasiyi egemenlikleri altına aldılar. ‘Devlet bizimdir’ diyerek AKP’li olmayan, boyun eğmeyenlere yaşam hakkı tanımadılar. Nerede bir mikrofon görseler ağız dolusu HDP’ye hakaret yağdırıyorlar. Baraj altında kalalım diye niye bu kadar uğraşıyorlar?

 

 

“Türkiye’nin bunu kendisine sorması lazım. HDP baraj altında kalırsa bu Türkiye’nin hayrına olur mu? Bizden daha az oy alan Saadet Partisi kalırsa, Türkiye’nin yararına olur mu? Her partinin seçmeni kıymetlidir.

 

 

“Türkiye’de yaşayan yurttaşların yüzde 25’inin baraj nedeniyle parlamentoda temsil hakkı bulamadığını belirten Demirtaş, “HDP’nin baraj altında kalması için canla, başla çalışıyorlar. Bu Türkiye’nin, demokrasinin hayrına mı? Cumhurbaşkanı meydan meydan dolaşıyor, günde 3 defa miting yapıyor. Bütün amaç, HDP baraj dışında kalsın.

 

 

“Toplayın, size toplamayın demiyoruz. Çünkü ihtiyacınız var. Onlarda biliyorlar Ahmet Davutoğlu bu işi götüremiyor. Başbakan da halen inanamıyor. Meydan meydan dolaşıp Recep Tayyip Erdoğan’a oy topluyor. Kazansa bir dert, kaybetse bir dert. Seçim kazansa da kazanmasa da Başbakanlık gidecek. E sen o zaman niye meydan meydan dolaşıyorsun Ahmet hoca. Biz sana üzülüyoruz. Sen de gel demokrasinin çaresi HDP’ye oy ver. En azından kurtulma şansı olur Başbakanlık koltuğunun.

 

 

“Onu Başkan yaptırmayacağız, ama seni de Başbakan yaptırmayacağız. Çünkü insanları hor gördünüz, kırdınız. Egemenliği kendi tekelinize alarak demokrasiyi zehirlediniz.

 

 

“Bir iktidar zehirlendi mi ona HDP verin. İktidar zehirlemelerine iyi gelir. Bir oy verin HDP’ye bakın nasıl iyileşiyor Türkiye. HDP’yi parlamento dışında bırakmaya çalışanlara karşı Türkiye’nin dört bir yanından bu sese ses verin ki bu ülkeye barış gelsin. Ülkenizin kanayan yaralarına HDP merhem olsun. HDP’ye oy verin ki kadınların nefesi, yoksulların, köylülerin sesi gitsin Ankara’ya. Bütün ezilenler, alın teriyle bu ülkeyi kalkındıranlar gün sizin gününüz.

 

 

“Cumhurbaşkanı ve onun küçüğü, ‘Biz bunları başaramadık’ diyemiyorlar. Yalan ve iftira dışında ellerinde hiçbir şey yok. Meral Akşener’e yönelik kadın kimliğini de hedef alan ahlaksızca kampanya başlattılar.

 

 

“Arkadaşlarımızı her gün hedef gösteriyorlar. Halkın parasını çalıp yerken domuz gibi şişenler bunu yapıyorlar. Niye? HDP gelirse sizin hırsızlık musluğunuzu kapatacak, rant hortumlarınızı kesecek. Sizi domuz gibi semirten hortumları keseceğiz merak etmeyin.

 

 

“Haziranda biz hükümete gelelim Temmuz’da siz görev başındasınız. Biz zamanlar Mursi’nin adını dillerinden düşürmeyenler Darbeci Sisi’yle ilişki kurdular. İşlerine gelmediği zaman en yakın, can arkadaşlarını çizmekten çekinmezler. Abdullah Gül suskun kalıyor, içine atıyor.

 

 

“Tayyip Erdoğan onu da çizdi. Can yoldaşım dediklerini çizen biri, halkı hayli hayli yarı yolda bırakır. Biz işte bu geleneği Türkiye’nin başına bela olmaktan kurtarmak zorundayız. İyi çalışıp güçlü bir seçim kampanyası yürütürsek bunlara nal toplatacağız, nal.”

Etiketler: