Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Pes artık! AKP adayları camide masa kurup propaganda yaptı
Pes artık! AKP adayları camide masa kurup propaganda yaptı

Pes artık! AKP adayları camide masa kurup propaganda yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Düzce milletvekili adayları Faruk Özlü ve Ayşe Keşir’in seçim çalışmaları kapsamında Düzce Yığılca’da camilerde vatandaşlara konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il başkanları tepki gösterdi.

MHP Düzce İl Başkanı Onur Özen, AKP siyasetinin artık laiklik ilkesine zarar vermeyi bırakıp, dine zarar verdiğini belirterek, “Dine karşı ne kadar umarsız davrandıklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel dinamiklerine isyankar olduklarını ortaya koyuyorlar” dedi.

AKP Düzce milletvekili adayları Faruk Özlü ile Ayşe Keşir geçtiğimiz günlerde Yığılca’da seçim çalışmalarına katıldılar.

AK PARTI DUZCE MILLETVEKILI ADAYLARI FARUK OZLU (KONUSAN KISI) VE AYSE KESIR'IN YIGILCA'DA AKSAM NAMAZININ ARDINDAN CAMILERDE BEKLEYEN VATANDASLARA HITABEN KONUSMA YAPMALARI TEPKI GORDU. FOTO-DUZCE-DHA

AK PARTI DUZCE MILLETVEKILI ADAYLARI FARUK OZLU (KONUSAN KISI) VE AYSE KESIR’IN YIGILCA’DA AKSAM NAMAZININ ARDINDAN CAMILERDE BEKLEYEN VATANDASLARA HITABEN KONUSMA YAPMALARI TEPKI GORDU.
FOTO-DUZCE-DHA

Milletvekili adaylarına yeniden aday gösterilmeyen AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ile Yığılca Belediye Başkanı AKP’li  Muzaffer Yiğit de destek verdi.

AKP milletvekili adayları Faruk Özlü ile Ayşe Keşir ile beraberindekiler akşam namazından sonra camilerden çıkmayan cemaatle buluştu. Milletvekili adayları, Yığılca Merkez Camii ve bazı mahallelerdeki camilerde kendilerini bekleyen vatandaşlara caminin içerisinde hitap ettiler.

Camilerin içerisine milletvekili adayları ve beraberindekilerin oturması için sandalye ve masalar konuldu. Faruk Özlü ile Ayşe Keşir’in camilerde vatandaşlara hitap ederken çekilen fotoğrafları sosyal medyada dağılınca tepkiler doğdu.

“DİNE ZARAR VERİYORLAR”

MHP Düzce İl Başkanı Onur Özen, AKP adayların artık kimlik bunalımı içinde olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

MHP DUZCE IL BASKANI ONUR OZEN, AK PARTI MILLETVEKILI ADAYLARININ CAMIDE SIYASET YAPMALARINA TEPKI GOSTERDI. FOTO-DUZCE-DHA

MHP DUZCE IL BASKANI ONUR OZEN, AK PARTI MILLETVEKILI ADAYLARININ CAMIDE SIYASET YAPMALARINA TEPKI GOSTERDI.
FOTO-DUZCE-DHA

“Bu AKP siyasetinin artık laiklik ilkesine zarar vermeyi bırakıp, dine zarar vermesi anlamına geliyor. Cami içinde siyaset yapılması kabul edilir değil. Bu dine ve camiye giden insanlara yapılan saygısızlık. Buradan şunu görüyoruz; AKP’de siyaset yapan insanların kimlik bunalımı içinde olduğunu görüyoruz. Cami içinde siyaset yapmanız sizin muhafazakar olmanıza engel oluyor, modern bir anlayışa engel oluyor. AKP siyasetçileri cami içinde siyaset yaparak nasıl bir kimlik sıkıntısı içinde olduklarını, dine karşı ne kadar umarsız davrandıklarını Türkiye Cumhuriyeti’nin temel dinamiklerine isyankar olduklarını ortaya koyuyorlar.”

ÇOK ŞAŞIRMADIM

CHP Düzce İl Başkanı Müjgan Çakman ise bu duruma şaşırmadığını ifade ederek, “Açıkçası çok şaşırdığımızı söyleyemeyeceğim. Mevcut iktidar bunu her zaman, her ortamda değerlendiriyor. Veli toplantılarını camilerde yapıyorlar. Siyasete yansıdığında boyutu farklı oluyor. Halkımız artık dini ve manevi duygularının kullanıldığını, bunun kullanılarak yoksullaştırıldıklarının ve fakirleştirildiklerinin farkında. Bundan dolayı bu seçimlerde işi daha ileri götüreceklerine inanmıyorum” diye konuştu.

CHP DUZCE IL BASKANI MUJGAN CAKMAN, AK PARTI MILLETVEKILI ADAYLARININ CAMIDE SIYASET YAPMALARINA TEPKI GOSTERDI. FOTO-DUZCE-DHA

CHP DUZCE IL BASKANI MUJGAN CAKMAN, AK PARTI MILLETVEKILI ADAYLARININ CAMIDE SIYASET YAPMALARINA TEPKI GOSTERDI.
FOTO-DUZCE-DHA

CAMİDE ÇAY, KURU PASTA

AKP Düzce milletvekili adayı Ayşe Keşir geçtiğimiz günlerde Akçakoca’da seçim çalışmaları kapsamında Akçakoca’da bir köy camiinde akşam namazından sonra camide bekleyenlere hitap etti.

Ayşe Keşir’e partinin ilçe yöneticileri de eşlik ederken, caminin içerisine masalar ve sandalyeler konulup, kuru pasta ve çay ikramında bulunuldu.

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE/DHARESIMID_15754576

 

Etiketler: