Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Politika » ÖDP Üyesi Bahadır Grammeşin cinayetinin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı: Yerdeyken bıçaklanmış
ÖDP Üyesi Bahadır Grammeşin cinayetinin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı: Yerdeyken bıçaklanmış

ÖDP Üyesi Bahadır Grammeşin cinayetinin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı: Yerdeyken bıçaklanmış

Önceki gün Kadıköy’de öldürülen öğretmen Bahadır Grammeşin’in cinayetine dair ortaya çıkan MOBESE görüntülerinde saldırganların Grammeşin’i yerde yatarken bıçakladığı ortaya çıktı.

 

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; ÖDP, BHH ve Eğitim-Sen üyesi Bahadır Grammeşin cinayetinin ardından dokuz şüpheli gözaltına alındı. Avukatların eriştiği MOBESE görüntülerinde bardan çıkan grubun, ellerindeki demir sopalar, döner bıçağı ve ‘sallama’ tabir edilen bıçaklarla Grammeşin ve arkadaşlarına saldırdığı görülüyor.

 

Avukat Sema Özdemir, Bahadır Grammeşin’in askere gidecek arkadaşlarını uğurlamak için önceki gün Kadıköy’e geldiğini, 15 kişilik toplulukta yer alan bir grup kadının bir başka grup tarafından sözlü tacize uğrmasının ardından kavga çıktığını söyledi. İlk kavganın son bulmasının ardından Grammeşin ve arkadaşları Kadıköy Çarşısı’ndaki Surp Takavor Kilisesi önünde beklerken, Özdemir’in aktardığı MOBESE görüntülerine göre, ellerinde döner bıçağı, sallama ve demir çubuklar olduğu halde bardan çıkan diğer grup tarafından saldırıya uğradı.

 

ÖNCE BAŞINDAN YARALANDI SONRA BIÇAKLANDI

 

Özdemir’in aktardığına göre, bir sallama darbesiyle ilkin başından yaralanan Grammeşin, yere düştükten sonra da bıçaklandı. Grammeşin’in yanı sıra arkadaşlarından 19 yaşındaki Çağrı Konca ve 22 yaşındaki Halil Bağrıyanık da bıçak darbeleriyle ağır yaralandı. Ayrıca iki arkadaşları da darp edildi.

 

BU BİR NEFRET CİNAYETİDİR

 

Avukat Özdemir, “Bahadır arkadaşımızın ölümü, aynı gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesinde olduğu gibi bir nefret cinayetidir. Darbelerle yere düşürüldükten sonra öldürme kastıyla bıçaklanmıştır. Bu da bize göre AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumu kutuplaştıran ve esnafı polisliğe soyunduran söylem ve davranışlarının sonucudur” dedi.

 

İsmail Saymaz/RADİKAL

 

İLGİLİ HABER

 

ÖDP üyesi Bahadır Grammeşin öldürüldü

Etiketler: