Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Kabataş yalanı için o zaman ne söylemişlerdi
Kabataş yalanı için o zaman ne söylemişlerdi

Kabataş yalanı için o zaman ne söylemişlerdi

AKP’li belediye başkanının gelininin gezi eylemcilerinin saldırısına uğradığı iddiası başta dönemin Başbakanı Erdoğan olmak üzere birçok AKP’li tarafından defalarca dile getirildi. Yalanı ilk çürüten ise Kanal D’nin olayın tüm görüntülerini yayınlaması oldu. Görüntülerde hiçbir dayak olayı yoktu. Peki Kabataş yalanı uydurulduğunda kimler ne söylemişti?

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: “Son günlerde medya tarihinin en alçakça linç girişimi yapılıyor. Bir kadıncağız Kabataş’ta linç girişimine maruz kalıyor. Bunu ifade vererek izah ediyor. Yetmedi Adli Tıp raporuyla, kendisinin ve bebeğin vücudundaki darp izlerini belgeliyor. Haziran’daki linç girişimi yetmezmiş gibi 8 ay sonra medya yeniden linç girişimine başlıyor. Malum gazeteler, televizyonlar, aynı yerden emir ve talimat alarak, genç bir kadın üzerinden linç kampanyası başlatıyor. Sizin insanlığınız öldü mü?

AYŞENUR İSLAM (AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI): Kendisi olayın hemen akabinde Adli Tıp raporu almış durumda. Darp edildiğine dair. Yeni ve eski savcının açıklamaları yine basında yer alıyor. Dolayısıyla bizim bunun üzerine yapabileceğimiz çok fazla bir açıklama yok.

HABER7.COM YAZARI ESRA ELÖNÜ: Ben sütüne acı karışan Zehra’nın yanındayım!

HABERTÜRK YAZARI NİHAL BENGİSU KARACA: Z.D.’ye yapıldığına inandığım şeyler konusunda yanıltıldıysam başkalarının yanılmasına istemeden alet olduğum için özür dilemem gerekir, biliyorum, emin olun ikna olursam bunu yaparım. Ama o noktada değilim. Bu ülkede bir kadının genel eğilimi şiddet gördüğü halde görmedim, tacize uğradığı halde uğramadım demektir çünkü, tersi değil.

YENİŞAFAK YAZARI HİLAL KAPLAN: Olayın medyaya yansıdığı ilk günden itibaren Z.D.’nin beyanını esas almak şöyle dursun, içlerinde kadın hakları savunucusu olduğunu iddia eden kişiler de dahil ‘göster bakalım kamera kaydını’ pornografik talimatını vermekten ötehiçbir şey yapmadı.

YENİ ŞAFAK YAZARI ABDÜLKADİR SELVİ: Kabataş İskelesi’nin karşısına geçerken bir grup eylemciyi görüyor. Bunların Gezi eylemcileri olduğunu fark ediyor. Grubun içinden birkaç kadın, ‘Tayyip’in…’ diyerek önce sataşmaya daha sonra saldırmaya başlıyorlar. ‘Ne geldiyse bundan geldi’ diyerek başörtüsünü çekiyorlar, genç anneyi tekmeleye başlıyorlar. Bu sırada grubun içinden bazı erkekler de vurmaya başlıyor.

HABERTÜRK YAZARI BALÇİÇEK İLTER: Morluklarını da gördüm, ille de meraklıysanız, ama raporu var zaten.

HÜRRİYET YAZARI İSMET BERKAN: Çok ama çok acı bir öykü… Maalesef gerçek. Mobese görüntüleri dahil pek çok şey var.

MİRAY TAMER

Etiketler: