Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » İki yıldan beri ilk kez güldü…
İki yıldan beri ilk kez güldü…

İki yıldan beri ilk kez güldü…

Burun estetiği yaptırayım derken iki bacağını da kaybeden genç kadın şimdilerde Başkan Kılıç’ın desteğiyle hayata tutunuyor.
Burun estetiği olmak için gittiği özel bir hastanede kaptığı virüs nedeniyle iki bacağını da kaybeden 26 yaşındaki Sevinç Çelik, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın büyük desteğiyle yeniden yaşama tutundu. Tedavisinden sonra aylarca dışarı çıkamayan genç kadın, geçici proteziyle Maltepe Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği tekne ailesiyle katıldı. Mutluluğu gözlerinden okunan Çelik, keyifli dakikalar geçirdi.

“ZOR GÜNLERİ GERİDE BIRAKTIM”

Mutluluğu gözlerinden okunan 26 yaşındaki Çelik, yaşadığı zorlu günleri anlatarak, “Ameliyat sonrasında bacaklarım kesildi ve ondan sonra çok zor günler geçirdim. İki buçuk yaşında bir çocuk sahibiyim. Maddi sıkıntılar da yaşadım. Bu sıkıntıları Başkanımız Ali Kılıç sayesinde aştım. Kendisi beni hayata tutundurmak için çok emek döktü. Belediyeye ait aracı benim için tahsis etti. Beni yakından takip ederek sağlığım hakkında bilgi aldı, beni sürekli ziyaret etti. Bu da yetmedi çocuğumu kreşe, babamı işe aldırarak bana destek oldu. Başkanımıza çok minnettarım. Turda olmaktan çok mutluyum. Bugün benim için unutulmaz bir gün. ” dedi.

mtepe sevinc ziyaret1 (2)

“ONU YAŞAMA BAĞLADIK”

Sevinç’le birlikte Boğaz Köprüsü manzarası önünde poz veren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, Sevinç’in mutluluğuna ortak oldu ve ona iş teklifinde bulundu. Kılıç, “Ben Sevinç’i tanıdığımda gerçekten çok zor koşullarda hayatını sürdürüyordu. Aslında deyim yerindeyse bitkindi. Ama ben onun gözlerinin içindeki sıcaklığı ve yaşam olan bağlılığını o an gördüm. Çok minik bir yavrusu vardı yanında. Çaresiz, yatağa bağlı ve ayağı olmayan bir anne vardı yanımda ve annesine dokunmak isteyen, gezmek isteyen, onunla parka gitmek isteyen minik bir yavrusu vardı. O anda gerçekten yüreğimde fırtınalar koptu. Elimden gelen her şeyi, Sevinç’imize vermek istedim. Yeniden sevinerek, hayata bağlanması gerektiğini düşündüm. Sevinç’teki o ateşi, o heyecanı görünce, o yarınlara umutla bakma hedeflerini görünce uzattığımız eli o da tuttu ve bugün biz Sevinç’le boğaz turuna çıktık” diye konuştu.

 

TARAF

Etiketler: