Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » HDP’li Baydemir:Kafamızı kırsalar bile provokasyona gelmeyeceğiz’
HDP’li Baydemir:Kafamızı kırsalar bile provokasyona gelmeyeceğiz’

HDP’li Baydemir:Kafamızı kırsalar bile provokasyona gelmeyeceğiz’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa milletvekili adayları Osman Baydemir ve Serhat Dicle Yüksel Viranşehir köylerini ziyaret ederek destek istediler.
Kalabalık bir konvoyla köylere giden HDP adayları ilk olarak Germen ve Palağ köylerini ziyaret etti. Halkın büyük ilgi ile karşıladığı HDP adayları daha sonra Hacuk Köyü’nde kültür merkezi açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Osman Baydemir, “Bazı alışkanlıkları terk etmemiz lazım. Sevinirken veya kutlamalarımızda artık silah patlatmayalım. Silah sadece Kobanê’de Şengal’de toprağımızı korumak için gereklidir. Kendi aramızda birbirimize kurşun sıkmak bize haramdır. Sevincimizi annelerimizin tililileri ile alkışlarımızla ifade edelim” dedi.

‘PROVOKASYONLARA GELMEYECEĞİZ’

Baydemir ‘Provokasyonlar ile yine çatışma çıkarmak istiyorlar. Amaçları kendilerini yine mazlum göstermektir. Zalim zalimliği ile kalsın, kafamızı bile kırsalar cevap vermeyeceğiz. Cevabımızı sandıkta verelim. Sandığa kadar kimseyle kavga etmeyeceğiz. Provokasyonlara gelmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar açık ve doğru bir çalışma yürüteceğiz’ diye konuştu.

‘O MERCEDESLERİ NEREYE GÖTÜRECEKSİNİZ’

Baydemir ‘Urfa adına parlamentoda olan bakan ve milletvekilleri Urfa halkı için bir şey yapmıyor. Onlar ceplerinin derdindeler. Valla kefenin cebi yok. O Mercedesleri nereye götüreceksiniz? O bağ bahçeleri nereye götüreceksiniz? Allah bize bir ömür vermiş, bu ömrü milletin hizmetine adayacağız. Dünya malı onların olsun biz özgürlük istiyoruz. Biz özgür olursak Araplar Farslar ve diğer halklar da demokrasiye kavuşacaklar. Eğer biz özgür olmazsak onlar da demokrat olamazlar’ dedi.

Etiketler: