Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Demirtaş’tan o manşete çok sert tepki: AKP’yi asla desteklemeyiz..Düzeltin bu manşeti’
Demirtaş’tan o manşete çok sert tepki: AKP’yi asla desteklemeyiz..Düzeltin bu manşeti’

Demirtaş’tan o manşete çok sert tepki: AKP’yi asla desteklemeyiz..Düzeltin bu manşeti’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) lideri Selahattin Demirtaş Cumhuriyet Gazetesi’nin bugün manşetten verdiği ‘HDP dışarıdan desteğe devam’ haberini yalanladı.

Demirtaş, partisinin Malatya’da düzenlediği mitingde, ‘Kötü niyetli değil, biliyorum büyük bir yanlışlık var. HDP değil AKP’yi desteklemek burnunu sürtmekle görevlidir. Asla öyle bir destek söz konusu değil. Bırakın HDP’nin AKP’yi desteklemeyi artık AKP’liler HDP’yi destekliyor. Az kaldı Davutoğlu da HDP’li olacak.. Sayın Gül’e de sesleniyorum. O’da gördü ki Erdoğan’da vefa yok.. Yanındakilerin üzerine basa basa yükselen birine  o bile oy vermeyecek’ dedi.

 

‘TOMALARI ÇİÇEK SULAMADA KULLANACAĞIZ’

 

“Bir iktidar sokağa çıkan halka zulüm etmeyi; bu kadar gaz, TOMA, copa para yaptırmayı niye akılcı bir politika olarak görüyor? Madem millet arkanızda, madem bizler bu ülkenin halk desteği olmayan partileriyiz, madem 77 milyon senin arkanda, madem 77 milyonun Cumhurbaşkanısın. Niye bu kadar gaz, TOMA alıyorsun kardeşim? Niye bu kadar cop alıyorsun? Niye bu kadar polis sayısını arttırıyorsun? Kimden korkuyorsun? Gece gündüz meydanlarda bu millet benim arkamda diyorsun. O zaman milletten niye korkuyorsun? Sokağa çıkanı niye bu kadar işkenceye tabi tutuyorsun? Biz iktidara gelirsek daha önce de söyledim. Şu gördüğünüz TOMA’lar var ya onları çiçek ağaç sulamada kullanacağız, Orman Bakanlığı’na vereceğiz. Kendine güvenin iktidar silah ve polis gücünü arkasına almaz. Biz iktidar olursak eminim ki bizi çok az sayıda kişi protesto edecektir. Ama protesto edenlere de biz gaz, su sıkmayacağız. ’Bizi de protesto etme hakları var’ diyeceğiz, meydanlar herkese açık olacak, özgür olacaksınız. Bizi de protesto etmek istiyorsanız bu hakka saygı duyacak bir politika oluşturacağız.”

Etiketler: