Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Demirtaş’tan AA’nın ‘mektup’ haberine esprili gönderme: Hafif ürperdim
Demirtaş’tan AA’nın ‘mektup’ haberine esprili gönderme: Hafif ürperdim

Demirtaş’tan AA’nın ‘mektup’ haberine esprili gönderme: Hafif ürperdim

Anadolu Ajansı’nın paylaştığı ve PKK’nın silahlı kanadı HPG’nin gönderdiği mektupların detaylarının yer aldığı haber bugün sosyal medyanın da gündemindeydi. Mektubun sosyal paylaşım sitelerinde de yankı uyandırmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da kişisel Twitter hesabından esprili bir dille yazılmış başka bir not paylaştı. Demirtaş’ın tweeti de bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Anadolu Ajansı’nın paylaştığı ve PKK’nın silahlı kanadı HPG’nin gönderdiği mektupların detaylarının yer aldığı haber bugün sosyal medyanın da gündemindeydi. AA’nın haberine göre HPG’nin, vatandaşlara mektup göndererek, “Eğer sizin ailede bir oy AKP veya başka partiye gitsin, hesabımız da büyük olacağını bilmeniz gerekir” tehdidinde bulunduğu iddia edildi.

hpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEKTUPTA NE YAZIYORDU?

Sosyal medyada gündemin en çok konuşulan konularından biri haline gelen ve altında “HPG” imzalı mühür görülen ‘tehdit mektubu’nda, ‘AK Parti milletvekili adayları ile görüştüğü ve evlerinde ağırladığı’ ileri sürülen vatandaşlara şu tehditlerde bulunuluyor:

“O PARALARI BURNUNUZDAN GETİRMESİNİ…”

“Biz bir hususa anlam veremiyoruz. Yani AKP bu kadar kirlenmişken nasıl olur da yanında yer alıyorsunuz. Ya anlamıyorsunuz ya da sizi satın alacak paralar akıtmaktadır. Eğer bu duyduklarımız gerçek ise o paraları burnunuzdan getirmesini gayet iyi bildiğimizi sizin de bilmeniz gerekli.

“EĞER SİZİN AİLEDE TEK BİR OY…”

Eğer sizin ailede tek bir oy AKP veya başka bir partiye gitsin o zaman hesabımız da büyük olacağını sizin bilmeniz gerekir.”.

DEMİRTAŞ’TAN ESPRİLİ TWEET

Mektubun sosyal paylaşım sitelerinde de yankı uyandırmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kişisel Twitter hesabından esprili bir dille “Böyle bir not geldi bana. Doğrusu hafif ürperdim biraz . Ciddiler sanki.” notuyla aşağıdaki fotoğrafı paylaştı.

mektup1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

demirtaş

 

 

 

 

 

Etiketler: