Cuma , 22 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Demirtaş sarayı savunan Davutoğlu’na öyle bir yüklendi ki !
Demirtaş sarayı savunan Davutoğlu’na öyle bir yüklendi ki !

Demirtaş sarayı savunan Davutoğlu’na öyle bir yüklendi ki !

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediği sözler sonrası kendisine cevap veren Davutoğlu’na net cevap verdi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinin ardından Başbakan Davutoğlu’nun kendisini ‘had bilmez ve saygısız’ diyerek nitelendirmesine “Ben, Sayın Cumhurbaşkanıyla ilgili konuştum. Neden bu kadar panik yapıyor anlayamadım” diyerek yanıt verdi. ‘Biz bunların işçisi, marabası, şirket çalışanı değiliz.’

İmc’nin haberine göre, Davutoğlu’nun sözlerini değerlendiren Demirtaş, “Ben, Sayın Cumhurbaşkanıyla ilgili konuştum. Neden bu kadar panik yapıyor anlayamadım. Zannedersem onları panikleten her halde patronlarının kızmış olması ihtimalidir. Ne yapalım patron anonim şirketin CEO’su, onları yönetiyor olabilir, ama biz bunların işçisi, marabası, şirket çalışanları falan değiliz” dedi. Demirtaş, bugünkü grup konuşmasında Erdoğan’a “HDP’liler var oldukça başkan olamayacaksın” diyerek seslenmiş, bunun üzerine Davutoğlu, “HDP Eş Başkanı Demirtaş’ın bugünkü açıklaması had bilmezliğin ve demokrasiye saygısızlığın yeni örnekleridir” diyerek cevap vermişti.

Etiketler: