Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » CHP’li Tekin Kapalıçarşı’dan hükümete seslendi:’Zarrab için yuva yıktınız’
CHP’li Tekin Kapalıçarşı’dan hükümete seslendi:’Zarrab için yuva yıktınız’

CHP’li Tekin Kapalıçarşı’dan hükümete seslendi:’Zarrab için yuva yıktınız’

Kapalıçarşı Sandal Bedesteninin polis zoruyla boşaltılıp 80 Esnafın mağdur edilmesinin ardından CHP genel sekreteri Gürsel Tekin esnafı ziyaret etti.

Gürsel tekin çarşı esnafı tarafından alkışlarla karşılandı. Ardından bedesten in önünde imza kampanyası yapmak üzere kurulan masanın önünde esnafın yaşadığı sıkıntıları dinledi.

İMAR RANTINDAN 60 MİLYAR DOLAR MİLLETİN ANASINA SÖVENLERİN CEBİNDE

Tekin şunları söyledi:

“Son günlerde özellikle tartışma konusu var. Parayı nerden bulacaksınız diye. Valla çalıştım bu para nereden bulunabilir. Kaldı ki devletin parası çok. Parayı israf etmeyeceksiniz sayın Bülent Arınç’ın söylediği gibi. Ikincisi değerli kardeşlerim İstanbul’daki şu yapılaşmayı görüyor musunuz? Parsel parsel satılan yerlerin bir kısmı vakıflar’ın. Bir kısmı Maliye Bakanlığının. Bir kısmı da çeşitli bakanlıkların. Bunları normal emlak değerleriyle satmış olsalardı; Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesine 60 milyar dolar girecekti. Bu 60 milyar dolarlar kimlerin cebine gitti. Bu milletin anasına küfredenlerin cebine gitti. Sizin gücünüz bu garibanlara mı yetiyor ya. Nerede bu Belediye Başkanı. Nerede Topbaş. Bu insanlar size oy vermedi mi? Niçin gelip sahip çıkmıyorsunuz? Sizin göreviniz buraki yurttaşlara sahip çıkmak değil mi? Keşke zamanında tahliyeler yapılmadan önce haberimiz olsaydı. Ama geç değildir. Ama şuna emin olmanızı istiyorum. Hangi siyasal düşüncede olursanız olun hangi siyasi partiye oy verirseniz verin CHP sonuna kadar yanınızda olacak” dedi.
BU İKTİDAR YOKSUL DÜŞMANI”
Tekin şöyle devam etti:

“2011 yılında sayın Cumhurbaşkanı eski Belediye Başkanı olduğu için İstanbul’un nasıl talan edildiğini İstanbul’da yoksulların nasıl tecrit edildiğini haritada gösderdim ki en iyi o bilir ve müdahale eder diye düşündüm. Önce Sultan Mahallesi 200 yıllık Sultan mahallesinde kentsel dönüşüm yapacağız dediler Sultan Mahallesi’nin bütün fukaralarını sürdüler. Beyoğlu Tarlabaşını sözde kentsel dönüşüm yapacağız dediler ne kadar yoksul varsa o yoksulların tamamını sürdüler. Kardeşlerimin hiçbirisi kusuruma bakmasın. Bu iktidar yoksul düşmanıdır, ufak esnaf düşmanıdır. Hepinizi sürdüler.’

“YUVA YIKTINIZ”
Hükümete seslenen Tekin “Şimdi hangi vicdan bu kadar çoluğu çocuğu ailesi olan insanları sokağa bırakıyor. Hangi inançta var hangi imanda var. Şimdi bunların hepsi koşa koşa cuma namazına gitti. Hiç Allah’a sığınırken demediniz mi yuva yıktınız diye. Yuva yıkanların yuvası olmaz. Ey genel müdür hükümet yetkilileri gelin bu işe el koyun. Eğer kiraya vermek istiyorsanız öncelikli hak sahipleri vardır. Buradaki insanlardır. Buradaki insanların haklarını alıp kendi yandaşınıza verirseniz bunu sonuna kadar Gürsel Tekin olarak takip edeceğim” dedi.

ZARRAB’I NASIL DOYURACAĞIZ

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın kamu arazilerinin parsel parsel satıldığı açıklamasına da  Tekin: “Sayın Arınç’ın deyimiyle parsel parsel 500 tane kamu yerleri verilmiş yandaşlara. Şimdi bu Rıza Zarrab’ı nasıl doyuracağız. Rıza Zarrab mı  aldı kim aldı bilmiyorum. Cenab-ı Allah insanları sadece toprakla doyururmuş, başka türlü doyum olmuyor maalesef. Büyük olasılıkla Rıza Zarrab olmasa da iktidar yandaşına peşkeş çekilecektir. Sonuna kadar bunu takip edeceğiz” dedi.

AYFER ÇALIKIRAN/TARAF

Etiketler: