Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » CHP, Doğu ve Güneydoğu’da eski DYP’lileri aday gösterecek
CHP, Doğu ve Güneydoğu’da eski DYP’lileri aday gösterecek

CHP, Doğu ve Güneydoğu’da eski DYP’lileri aday gösterecek

Doğu ve Güneydoğu’da yüzde 10 barajının altında kalan CHP, daha önce Doğru Yol Partisi’nden (DYP) Meclis’e girmeyi başaran ‘aşiret, kanaat önderi ve güçlü aile’ temsilcilerini aday göstererek barajı aşmayı planlıyor. Listede; Şanlıurfa’dan Bucak, Batman’dan Özdemir, Elazığ’dan Septioğlu, Van’dan Kartal aileleri var.

CHP , 51 ildeki 55 seçim bölgesinde ön seçim ve eğilim yoklaması ile (kontenjan hariç) adaylarını belirledi. Bugün ise 26’sı İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere 37 kontenjan ve 30 ilin merkez yoklaması ile belirlenen adayları netleşecek.

Radikal’den Ercan Sarıkaya’nın haberine göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 30 kentte denetmen olarak görev yapan milletvekili ve Parti Meclisi üyelerinden görüş istedi. Görüşleri alan Kılıçdaroğlu’nun aday listeleri üzerindeki çalışmasını tamamladığı ve son şeklini verdiği belirtiliyor.

Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Mardin, Muş, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van, Yalova ve Eskişehir’in milletvekili aday listelerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu akşam toplanacak CHP Parti Meclisi’nde oylamaya sunacak ve yarın 550 milletvekili adayı ismi YSK’ya bildirilecek.

Etiketler: