Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Bahçeli’den Davutoğlu’na: Kimin silahlarını nerelere taşıyordunuz?
Bahçeli’den Davutoğlu’na: Kimin silahlarını nerelere taşıyordunuz?

Bahçeli’den Davutoğlu’na: Kimin silahlarını nerelere taşıyordunuz?

Partisinin Kazlıçeşme mitinginde konuşan Bahçeli, MİT TIR’larıyla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslendi ve “Şimdi doğruyu söyle, kimin silahlarını, hangi odaklara, vekaleten nerelere taşıyordunuz?” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Kazlıçeşme’de halka seslendi.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Davutoğlu dün Ankara’da gaflete düşmüş ve bize devlet dersi vermeye kalkışmıştır. Suriye’deki terörist gruplara silah sevk eden bir işbirlikçinin haddi değildir. Davutoğlu MİT TIR’larıyla ilgili fotoğraflara casusluk diyor. Erdoğan hesabını soracaklarını ifade ediyor. Dahası ikisi birden MİT TIR’larıyla bayır bucak Türkmenlerine yardım götürdüğünü söylüyorlar. Oysa gerçekler farklıdır. Türkmenler bunu yalanlamıştır.”
“Şimdi doğruyu söyle, kimin silahlarını, hangi odaklara, vekaleten nerelere taşıyordunuz? Türkmenlere yardım ettiniz de elinizi mi tuttuk? Siz kim Türkmenlere yardım etmek kimdir? Davutoğlu devletin haysiyetini iki paralık etmesinin altından nasıl kalkacaktır? TIR’ların durdurulmasından sonra Türkmenler büyük kayba uğradı diyen Davutoğlu, Türkmeneli kan ağlıyor haberin var mı?”
“Erdoğan ve Davutoğlu’na sorarım Kerkük’te Musul’da Türkmenler katliama maruz kalırken nerelerdeydiniz? Kimin sıra gecelerinde sazlı sözlü eğlencelere dalmıştınız? Hangi ajan provokatörlerin himayesindeydiniz? Türkmen kanı eline bulaşan Barzani’ye hangi maksatla silah gönderiyordunuz? PKK’yı Kobani’ye geçirirken hiç mi arlanmıyordunuz? Amacınız daha fazla Türkmen’in ölmesi, işkence görmesi miydi?”

Etiketler: