Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Arınç: Yaramı deşmeyin, darbeci Kenan Evren hakkında iyi şeyler söyleyecek değilim
Arınç: Yaramı deşmeyin, darbeci Kenan Evren hakkında iyi şeyler söyleyecek değilim

Arınç: Yaramı deşmeyin, darbeci Kenan Evren hakkında iyi şeyler söyleyecek değilim

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 12 Eylül darbesinin mimarlarından 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in vefatına ilişkin olarak, “Yaramı deşmeyin, darbe yaparak parlamentoyu kapatan Evren’in vefatı hakkında söylenecek sözler farklıdır” dedi. “Ben O’nun yaptıklarından mağdur olmuş birisi olarak, arkasından iyi şeyler söyleyecek değilim” diyen Arınç, “Ölünün arkasından kötü şeyler de söylenmemeli” ifadesini kullandı.

 

Yarın Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınacak öğle namazı sonrası toprağa verilecek olan Kenan Evren’in cenazesine hükümetten katılım olup olmayacağına ilişkin bir soruya da cevap veren Arınç, “Cenazede hükümetten bir arkadaşımızın temsilen bulunması gerekebilir” diye konuştu.

 

‘Ona alkış tutanlara sorun’

 

“Ben darbe günü alkış tutanları biliyorum, ülkeye huzur geldi, kardeş kavgası son buldu diyenleri hatırlıyorum” diyen Arınç, “Manisa’ya gelip hükümet binasında konuştuğunda Evren için tezahüratta bulunan kişileri de hatırlarım.
Unutmayın ben bir Manisalıyım, Kenan Evren de Manisalıdır. Vefatından dolayı ne duyuyorsunuz diye, ona alkış tutmuş olanlara sorun” dedi.

Etiketler: