Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » AKP’de şok istifa…O isim artık yok… Giderken de bombaladı
AKP’de şok istifa…O isim artık yok… Giderken de bombaladı

AKP’de şok istifa…O isim artık yok… Giderken de bombaladı

24. Dönem AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, partisinden istifa etti

Türkeş, MHP’nin eski lideri Alpaslan Türkeş’in oğluydu.

Ahmet Kutalmış Türkeş, 7 Haziran seçiminde AKP listelerinde yer almamıştı.

TUZAĞI FARK ETTİM

İstifasını yazılı açıklama ile duyuran Türkeş, “Seçim Beyannamesinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasasından ‘Türk’ adının çıkarılacağı, ‘başkanlık sistemi’ adı altında, 92 yıllık devletimizin bölünerek federasyon ve özerk alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettim” dedi.

Türkeş, Başbakan tarafından açıklanan Seçim Beyannamesine işaret ederek, “Maalesef Türk Milletinin tarihi boyu var olma mücadelesi ve karakterine ters, çok tehlikeli vaat ve planlar içermekte olduğunu gördüm. Bu beyanname ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasasından ‘Türk’ adının çıkarılacağı, başkanlık sistemi adı altında 92 yıllık devletimizin bölünerek federasyon ve özerklik uygulamalarına geçileceği resmen anlaşılmaktadır” açıklamasını yaptı.

-“İHANETİN GÖSTERGESİ”-

“Türk’ün adını önce anayasadan, daha sonra da binlerce yıllık kutsal vatan topraklarının üzerindeki şanlı devletimizin adından silmek ancak ve ancak gaflet ve cehaletin ya da açık bir ihanetin göstergesidir” ifadesini kullanan Türkeş, şöyle dedi:
“Bir diğer husus ise AKP Genel Başkanı Davutoğlu ve aynı zihniyet sahiplerinin her fırsatta babam Alparslan Türkeş’e dil uzatarak hadlerini aşmalarıdır.
Bir yasama dönemi boyunca görev yapmış olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’nde milli ve siyasi iklimin süratle bozulmaya yüz tuttuğunu gördükten sonra, bu parti de görev yapmanın büyük bir manevi, milli ve vicdani vebal yükleyeceği inancına kanaat getirdiğim için tarihe not düşmek amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden istifa ediyorum.
7 Haziran 2015 seçimlerine giderken bu vebale ortak olmam halinde; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin parçalanıp, teröristlerin istediğine elde etmelerine destek vermiş ve Türk isminin anayasadan çıkarılmasıyla birlikte Anadolu erenlerine, şehit ve gazilerimize karşı yapılan bu ihanetten sorumlu olurdum.”

Etiketler: