Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » AKP’li başkanın cenazesinde gözyaşı sel oldu… Ağladı, ağlattı
AKP’li başkanın cenazesinde gözyaşı sel oldu… Ağladı, ağlattı

AKP’li başkanın cenazesinde gözyaşı sel oldu… Ağladı, ağlattı

Bursa’nın Gürsu İlçesi’nde makam katında silahla vurularak, öldürülen Belediye Başkanı AK Partili Cüneyt Yıldız için Gürsu Belyediyesi önünde tören düzenlendi. Törende Başkan Yıldız’ı anlatıp, dua ettiren Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, duygulanıp ağlamaya başladı. Müftü Prof. Dr. Ay, ağlayarak duasına devam ederken, aralarında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da bulunduğu cenaze törenine katılanlar gözyaşlarını tutamadı. Yıldız’ın cenazesi, törenin ardından toprağa verildi.

Geçen 20 Mayıs’ta Gürsu İlçesi’nde Belediye binasının makam katında zabıta memuru F.B. tarafından tabancayla vurulan, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız için bugün Belediye binası önünde tören düzenlendi.

Törene, Yıldız’ın babası Ahmet Yıldız, oğlu Ahmet Talha Yıldız, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Recep Altepe, ilçe belediye başkanları, belediye personeli ve Gürsulular katıldı.

29591477

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yıldız’ın ailesine, sevenlerine ve Gürsu halkına başsağlığı dileyerek, “Sevgili kardeşimizi bugün bütün dostlarıyla, sevenleriyle, Gürsu halkıyla birlikte Rabbimize emanet ediyoruz. Cenab-ı Hak rahmet etsin. Cennetine koysun. İnşallah hepimizi cennetinde buluştursun” dedi. Arınç bözlerine şöyle devam etti:
“Hiçkimse hakkında kötü konuşmuyordu. Hiçbir olumsuzluğu bize anlatmıyordu. Onu çok sevmiştik. İnanın pek çok insanlarla tanışmışımdır. Pek çok insanları olumlu olumsuz tanımışımdır. Cüneyt bey örnek bir insandı. Hayata hep pozitif, olumlu bakıyordu. Kendisini eleştiren, belki oy vermeyen, belki desteklemeyen hiç kimse hakkında bir kelime olumsuz söz bile söylemiyordu. Herkesi çok seviyordu. Bugün burada bir siyasi parti çatısı altında toplanmadık. Biz iyi bir mümin olan Cüneyt Yıldız’ı ellerimizle tabutundan tutarak Hakka tevdi etmek üzere buraya geldik. Hepimiz bu acıyı yaşamışızdır. Hayat böylesine insanın karşısına cilvelerle çıkar. Ben 80- 85 yaşına gelmiş, ölmek için dua eden insanlar hatırlarım. Acıları çok fazladır. Hayat çekilmez hale gelmiştir. Allah ona ömür verir ve bu acılarla yaşamaya devam eder. Bir bakarsınız 10 yaşında çocuğunuzu, 17 yaşında evladınızı, 40 yaşında gelecek vaat eden bir dostunuzu kaybedebilirsiniz. Bunlar Cenab-ı Hakkın takdirinde olan işlerdir. Biz bu takdirlere her zaman rıza gösterdik. Takdir-i İlahi’nin önüne geçmek mümkün değil. Hayatı veren de O’dur, alan da O’dur. İnşallah hepimize hüsnü şehadetler nasip etsin. İnşallah akıbetimizi, hayreylesin. Ölüm her yerde her zaman karşımıza gelebilir. Hep hazırlıklı olmalıyız. İhmal ettiğimiz şeylerden birisi de kendimizi nefsim için söylüyorum ahirete hazırlamamaktır. İnanıyorum ki o bir şehittir. Milleti için çalışırken, milleti için dua ederken, bir hainin, bir alçağın, bir zalimin, bir katilin eliyle şehitlik rütbesini Rabbim ona nasip etti.”

29591457

MÜFTÜ, AĞLADI, AĞLATTI

Arınç’ın konuşmasının ardından dua okumak üzere kürsüye çıkan Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, önce “Gariplerin, Suriyeli muhacirlerin babası” diyerek Başkan Yıldız’ı anlattı, ardından dua okuttu. Bu sırada duygulanan Müftü Prof. Dr. Ay, gözyaşlarını tutamadı. Müftü Prof. Dr. Ay, gözyaşları içinde duasını sürdürürken, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve yanındaki Gürsulular da duygulanıp gözyaşlarını tutamadı. Cüneyt Yıldız’ın babası Ahmet Yıldız ve oğlu Ahmet Talha Yıldız da tören süresince gözyaşı döktü.

Başkan Yıldız’ın cenazesi, okunan duanın ardından Merkez Camii’ne götürüldü. Aşırı kalabalık nedeniyle öğlen ezanı beklenmeden cenaze namazı kılınan Yıldız’ın cenazesi Gürsu İlçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

 

Etiketler: