Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Uzaktan çok yakın…
Uzaktan çok yakın…

Uzaktan çok yakın…

Ekranın ya da monitörün ardındaki hayatlara, olaylara ve olgulara ait sosyal ve bireysel anlatıları ele alan “Uzaktan Çok Yakın…” adlı sergi, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi, günümüzün sanatçılarının sosyal ve bireysel anlatıları ele alan eserlerinden oluşan “Uzaktan Çok Yakın…” adlı sosyo-bireysel anlatılar sergisine evsahipliği yapıyor. Küratöryal sorumluluğunu, Bilgi İletişim Fakültesi, Sanat ve Kültür Yönetimi Programı ART 311-312 kapsamında Derya Yücel ve öğrencilerinin üstlendiği sergide; Çağrı Saray, Elçin Acun, Kerem Ozan Bayraktar, Lara Ögel, Manolya Çelikler, Sevil Tunaboylu, Tunca Subaşı ve Özgül Arslan’ın çalışmaları yer alıyor.

 

TOPLUMSAL BAĞLARIN KİŞİSEL KİPLERİ

 

Sergi; ekranlardan ve monitörlerden, kısaca bizden çok uzakta gibi izlenen ama bir o kadar da yanı başımızda, içimizde olan hayatları, olayları ve olguları konu edinen yapıtları, izleyiciyle paylaşmayı amaçlıyor. Sergiyle; yaşamın uzağında olmayan, büyük anlatılardan çok mikro durumlara işaret eden ve toplumsal bağlarını kişisel bir kipte ortaya seren sanatçıların biraraya gelmesi hedefleniyor. “Uzaktan Çok Yakın…” adlı sosyo-bireysel anlatılar sergisi, 14 Mayıs’a kadar santralistanbul Kampüsü ÇSM Galeri’de ücretsiz izlenebilir.

TARAF

Etiketler: