Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » ‘Üç Fidan’ın Anısına’ dediler konserden oldular…
‘Üç Fidan’ın Anısına’ dediler konserden oldular…

‘Üç Fidan’ın Anısına’ dediler konserden oldular…

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi yönetimi, FKF’nin “Büyük Gençlik Buluşması” adıyla düzenlenecek olan konserini iptal etti. Tepkiler üzerine Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yönetimi geri adım attı.

 

 

Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun (FKF) 2’nci kuruluş yıl dönümü için düzenleyeceği ‘Büyük Gençlik Buluşması’ iptal edildi. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yönetimi, önce Bulutsuzluk Özlemi’nin sosyal medyadaki Deniz Gezmiş paylaşımını daha sonra da sahnenin teknik açıdan konsere hazır olmadığını gerekçe gösterdi. Konuyla ilgili Taraf’a konuşan FKF Genel Başkanı Erçin Fırat, şunları söyledi:

 

‘DENİZ GEZMİŞ PAYLAŞIMI NEDENİYLE İPTAL ETMİŞLER’

 

“Sahneyi kiralamak için çok önceden başvurduk ve sözleşme imzaladık. Sonrasında da sözleşmenin dışına çıkacak hiçbir şey yapmadık, düne kadar bir sorun yoktu. Dün Oda TV’de bir röportajım yayınlandı ve havuz medyası bizi ‘kaos planları yapıyorsunuz’ sözleriyle hedef gösterdi. İfadelerimi çarpıttılar yani. Daha sonra Harbiye Cemil Topuz Açık Hava Sahnesi tarafından arandık ve konseri iptal edeceklerini söylediler. Neden diye sorduk, Bulutsuzluk Özlemi’nin sosyal medyadaki paylaşımları yüzünden dediler. Girdik baktık ne paylaşmışlar diye. Sadece 6 Mayıs günü Deniz Gezmiş’in mezarında yapılan anma fotoğrafını paylaşmışlar. Tekrar aradık sahne yönetimini, görüşme ayarlandı. Bu sefer de o ifadeyi geri alarak sahnenin teknik aksaklıkları var dediler. Teknik aksaklık varmış, konsere bir gün kala anlamışlar!

 

DAVA AÇACAĞIZ

 

Dava açacağız, bir sürü hazırlık yapıldı. Teknik gruplardan seyircilere kadar birçok insan bu ‘teknik aksaklık’ yüzünden mağdur oldu. Ama o konseri yine de yapacağız aynı yerde olmasa bile.”

 

GERİ ADIM ATTILAR

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yönetimi gelen tepkiler üzerine konser yasağında geri adım attı. Fikir Kulüpleri Federasyonu’ndan yapılan duyuruya göre, konser planladığı gibi bugün 16:00’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek.

MİRAY TAMER

Etiketler: