Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Sibel Can: ‘Mutlu’un ellerini tuttum, inşallah iyileşecek’
Sibel Can: ‘Mutlu’un ellerini tuttum, inşallah iyileşecek’

Sibel Can: ‘Mutlu’un ellerini tuttum, inşallah iyileşecek’

Sanatçı Sibel Can, Diyarbakır’a gelerek, başından vurularak ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Yoğun bakım ünitesine girip, ‘Sesi Çok Güzel’ adlı ses yarışmasına katılmasını sağladığı Kaya’nın ellerini tutan Can, “Ben daha kötü bekliyordum, tabii ki şu anda uyuyor. Ellerini tuttum her yerini tuttum. İnşallah uyanacak” dedi.

 

 

Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Sesi Çok Güzel’ adlı ses yarışmasına katıldıktan sonra adını duyuran Mutlu Kaya, ailesi ile birlikte yaşadığı Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde geçen pazartesi gecesi evinde bulunduğu sırada başından tabanca ile vurularak ağır yaralandı.

 

 

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Kaya, burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yaşam savaşı veren Kaya’yı vurmakla suçlanan eski erkek arkadaşı 26 yaşındaki Veysi Ercan ise dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

 

 

ELLERİNİ TUTTUM, İNŞALLAH UYANACAK

 

‘Sesi Çok Güzel’ ses yarışmasının jüri üyesi olan ve Mutlu Kaya’yı Ergani’den alarak İstanbul’a götüren sanatçı Sibel Can, bugün Diyarbakır’a geldi. Mutlu Kaya’nın tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Sibel Can, doktorlar ve ailesi hakkında son durumu hakkında bilgi aldı. Oldukça üzgün olduğu gözlenen Sibel Can, Kaya’nın bulunduğu yoğum bakım ünitesine girerek, yaklaşık 15 dakika içeride kaldı. Mutlu Kaya’nın yanından çıkan Can, “Ben daha kötü bekliyordum, tabii ki şu anda uyuyor. Ellerini tuttum her yerini tuttum. İnşallah uyanacak. Birazdan gerekli açıklamayı zaten hastane yapacak” dedi.

 

DIYARBAKIR'IN ERGANI ILCESI'NDE YASAYAN VE KATILDIGI SES YARISMASIYLA ADINI DUYURDUKTAN SONRA BASINDAN VURULARAK AGIR YARALANAN MUTLU KAYA'YI BUGUN UNLU SANATCI SIBEL CAN, TEDAVI GORDUGU HASTANEDE ZIYARET ETTI. (FOTO: CANAN ALTINTAS/DHA, DIYARBAKIR)

DIYARBAKIR’IN ERGANI ILCESI’NDE YASAYAN VE KATILDIGI SES YARISMASIYLA ADINI DUYURDUKTAN SONRA BASINDAN VURULARAK AGIR YARALANAN MUTLU KAYA’YI BUGUN UNLU SANATCI SIBEL CAN, TEDAVI GORDUGU HASTANEDE ZIYARET ETTI. (FOTO: CANAN ALTINTAS/DHA, DIYARBAKIR)

Sibel Can, daha sonra yanında getirdiği çiçeği Mutlu Kaya’nın ablası Dilek Zengin’e verdi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları, Mutlu Kaya’nın son durumu ile ilgili önümüzdeki saatlerde açıklama yapacak.

 

Canan ALTINTAŞ – Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, (DHA)

Etiketler: