Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Müjdat Gezen’den Zeki Alasya’ya ilk ve son mektup…
Müjdat Gezen’den Zeki Alasya’ya ilk ve son mektup…

Müjdat Gezen’den Zeki Alasya’ya ilk ve son mektup…

Oyuncu Müjdat Gezen dün yaşamını yitiren arkadaşı sanatçı Zeki Alasya’ya “Îlk ve son mektup” başlıklı bir yazı kaleme aldı. cumhuriyet.com.tr’de  yer alan mektup şöyle:

“Sevgili kardeşim Zeki.
Bu sana ilk ve son mektubum. Bundan evvel mektup yazmama gerek yoktu çünkü yüz yüze görüşebiliyorduk o nedenle ilk mektubum. Son mektubuma gelince bundan sonra sana mektup yazamayacağım için.
Güzel günlerimiz oldu. Özellikle cennet mahallesinde 2 yıllık dizi çekimlerimiz sırasında hep güldük eğlendik. Ben ne zaman hasta olsam kuliste uzandığımda yanıma gelir “Ufki Müjdat” derdin. Yani yatay. Seninle nasıl olsa bir gün buluşacağız. Sen yaşadığın sürece insan biriktirmeyi para biriktirmeye tercih ettin. Ev sohbetlerimizde hayata dair hep olumlu yaklaşımların olurdu. Güzel insandın. Ben seni hep sevdim Zeki. İçtenliğin iyi insanlığın yardımseverliğin üst üste eklenince kaçınılmaz olarak oradan iyi oyuncu çıkıyor.
Pazar günü sana veda edeceğiz. Kuşkusuz bu mektubumu okumadan gideceksin. Ama sen gittikten sonra da insanlar seni izleyip mutlu olacaklar.
Güle güle git güldüre güldüre git canım kardeşim.”

Etiketler: