Cuma , 22 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Mimar Sinan hakkındaki en kapsamlı sergi
Mimar Sinan hakkındaki en kapsamlı sergi

Mimar Sinan hakkındaki en kapsamlı sergi

Tüm zamanların en önemli mimari dehalarından olan Mimar Sinan hakkında, bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı ve multi-teknolojik sergi 9 Nisan’da MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açıyor. Klasik Osmanlı mimarisinde gerçekleştirdiği eşsiz yapıtlarıyla hem kültürümüze hem de dünya mimarlık mirasına eserler kazandıran Mimar Sinan, ölümünün 427’nci yılında “Mimar Sinan ve Yaratıcı Dehanın Şaheserleri” sergisiyle anılıyor.

MSGSÜ, Mimar Sinan Araştırma ve Uygulama Merkezi, MSGSÜ İç Mimarlık Bölümü ve Allevents ortaklığında düzenlenen “Mimar Sinan ve Yaratıcı Dehanın Şaheserleri” sergisi, 31 Mayıs’a kadar görülebilecek.

2000 METREKAREDE SERGİLENECEK

Sergide, usta mimarın tüm eserleri, çizimler ve maketler gibi klasik tekniklerin yanısıra, kullanıcı etkileşimini de ön planda tutan aplikasyonlar streoskopik sistemler, ‘augmented reality’ olarak nitelendirilen ‘arttırılmış gerçeklik’, video mapping ve 3D animasyon teknolojileriyle MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde adeta yeniden canlandırılacak. Sergi, Tophane-i Amire binasının, 2000 metrekarelik sergileme alanında gerçekleştirilecek.

TARAF

Etiketler: