Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » BB King’in menajerine cinayet suçlaması
BB King’in menajerine cinayet suçlaması

BB King’in menajerine cinayet suçlaması

B.B. King’in kızları Patty King ve Karen Williams, babalarının aylar önce esrarengiz bir sıvıyla zehirlenmeye başladığını ve sıvının etkisinin, sanatçının 14 Mayıs’taki ölümüne kadar sürdüğünü söyledi. King ve Williams, babalarının “katilinin” menajeri LaVerne Toney ve Myron Johnson olduğunu öne sürdü. İddialar üzerine Sin City polis detektifleri soruşturma başlattı. Pazar günü ise sanatçının cenazesi üzerinde otopsi başlatıldı. B.B. King’in cinayete kurban gidip gitmediği, otopsi sonucunda anlaşılacak. Clark County’deki adli tıp merkezinde, B. B. King’in mumyalanmış cenazesi üzerinde yapılacak otopsinin sekiz hafta sürebileceği belirtiliyor. Ancak Clark County adli tabip şefi John Fudenberg ile Las Vegas polis yetkilisi Ray Steiber, şu ana kadar iddialara ilişkin herhangi bulguya rastlanmadığını açıkladı.

“CENAZEYİ BİLE GÖSTERMEDİLER”

King’in kızları Patty King ve Karen Williams, menajer Toney’nin babalarının cenazesini görmelerine dahi izin vermediğini ve tabutunun başında babalarının son hatırasıyla fotoğraf çektirmelerinin engellendiğini öne sürdü. “Biz onun çocuklarıyız” diyen Patty, aldıkları her nefeste bu kavgayı sürdüreceklerini ifade etti. Ancak 40 yıl boyunca B.B. King’in menajerliğini yapan ve sanatçının ölümünden sonra vasiyetinin uygulanması görevine atanan Toney, ailenin suçlamalarının rutinleştiğini ifade ederek, “Yeni bir şey yok” yorumunda bulundu. Kızları tarafından katil olmakla suçlanan B.B. King’in özel asistanı Myron Johnson da, Blues efsanesinin15 çocuğunun ve 50 torunununda ölümü sırasında, yatağının başucunda olduğunu vurgulayarak, hem ölümü sırasında King’in yanında olan aile dışından tek kişinin kendisi olduğunu belirtti, hem de Toney’e yöneltilen, King’in cenazesini çocuklarının görmesine izin vermediği suçlamalarını reddetti. King’in eserleri ve vasiyetinden sorumlu hukukçu Brent Bryson da, Patty ve Karen’in iddialarının “kesinlikle kabul edilemez” olduğunu belirterek, “Bu suçlamaların sonucunda babalarına otopsi yapılacak. Bu, B.B. King’in hiç istemediği bir şeydir” dedi.

MENAJERE HIRSIZLIK SUÇLAMASI

B.B. King’in ölümünden bir hafta önce, 7 Mayıs’ta, kızı Karen Williams tarafından açılan dava sonuçlanmış ve Clark County Aile Mahkemesi, sanatçının vasiliğinin ve eserleri üzerindeki kontrolün menajerinden alınarak ailesine verilmesi isteğini reddetmişti. Willams’ın 29 Nisan’da mahkemeye sunduğu dilekçede, menejer Toney’nin, sanatçının arkadaşlarını görmesine izin vermediği ve aile fertlerine ödenen maaşlara el koyduğu idida edilmiş, ayrıca önemli miktarda paranın, B.B. King’in banka hesaplarından kaybolduğu idida edilmişti. Toney’i bu yüzden hırsızlıkla suçlayan kızları Karen Williams, Patty King ve Rita Washington, mahkeme sonuçlandıktan sonra “Mevziyi kaybettik ama savaşı kaybetmedik” açıklamasında bulunmuştu.

NYPOST/ABC

Etiketler: