Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Sınırdan askere kalaşnikofla saldırı
Sınırdan askere kalaşnikofla saldırı

Sınırdan askere kalaşnikofla saldırı

Türkiye’ye traktörle Suriye’den kaçak giriş yapmak isteyen 10 kaçakçı, kendilerine müdahale eden askerlere kalaşnikofla ateş açarak kaçtı.
Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Hatay 2.Hudut Alay Komutanlığı sorumluluk sahasında meydana gelen olayla ilgili şu bilgiler verildi:

 

“Şehit Çavuş Murat Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Hudut Devriye Timi tarafından, Suriye’den Türkiye’ye doğru 10 kişinin bir traktör ve bir adet yatay sondaj makinesi (köstebek) ile yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunduğu tespit edildi. ‘Dur’ ikazına uyulmaması üzerine havaya uyarı ateşi açıldı. Bu esnada kaçakçılar, kalaşnikof piyade tüfeği ile hudut devriye timine doğru ateş açtı. Açılan ateşe anında ateşle karşılık verilmesi üzerine, kaçakçılar geldikleri istikamette doğru kaçmıştır. Hudut devriye timinin açtığı ateş sırasında seken mermiler nedeniyle traktör üzerinde bulunan 15-20 adet mazot bidonu alev aldı, çıkan yangında bir adet yatay sondaj makinası (köstebek) ile bir adet traktör yandı.”

DHA

Etiketler: