Cumartesi , 9 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Davutoğlu, Cemaat liderinin kardeşinin cenazesinde!
Davutoğlu, Cemaat liderinin kardeşinin cenazesinde!

Davutoğlu, Cemaat liderinin kardeşinin cenazesinde!

İsmail Ağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun  kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu (70), son yolculuğuna dualarla uğurlandı. Cenazeye Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

İsmail Ustaosmanoğlu, prostat kanseri sebebiyle tedavi gördüğü hastanede dün vefat etmişti. Ustaosmanoğlu için Fatih’teki Yavuz Sultan Selim Camii’nde Cuma namazı sonrası cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazını kılmak için avluda yer kalmayınca Ustaosmanoğlu’nun sevenleri cami dışına taştı. Cenaze namazına; Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Necmettin Erbakan’ın oğlu Mücahit Erbakan, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Cenazenin omuzlara alınması sırasında kısa süreli arbede yaşandı. Protokolün gitmesi için caminin kapısı kapatılınca izdiham yaşandı. Caminin kapısında kısa süreli arbede meydana geldi. Daha sonra İsmail Ustaosmanoğlu’nun naaşı, Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı’nda toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.

ALİ CANSEV | İSTANBUL (CİHAN)

Etiketler: