Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Yalana değil yayınlayana ‘tır’ soruşturması!
Yalana değil yayınlayana ‘tır’ soruşturması!

Yalana değil yayınlayana ‘tır’ soruşturması!

MİT TIR’larıyla mühimmat taşındığına ilişkin görüntüleri yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma başlatıldı. İktidar ve iktidar yanlısı basın tarafından ısrarla insani yardım malzemesi taşındığı belirtilen MİT TIR’larının savcılar tarafından durdurulup aranması görüntülerinin bir kısmı Cumhuriyet gazetesi tarafından yayınlandı. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı gazetenin genel yayın yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma başlattı.

Dündar’a yönelik soruşturmayı Selam terör örgütü dosyasını kapatan ve bu dosyada görev alan polislerle TIR’ları durduran askerler hakkında açılan soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan’ın açtığı belirtildi.

Cumhuriyet’in yayınladığı görüntülerde TIR’daki konteynerler açılıyor ve kapakların hemen altında bir miktar ilaç çıkıyor. İlaçların altında ise çok miktarda havan ve top mermileri görünüyor.

TIR’larda arama yapan ve İstanbul’da tutuklanmaları sağlanan askerlere yönelik terör örgütü kapsamında başlatılan soruşturmada ‘darbeye teşebbüs, askeri ve siyasal casusluk ve terör örgütüne üye olmak’ suçlaması yöneltilmişti. O soruşturmada şu ana kadar 25 muvazzaf jandarma tutuklanmıştı. TIR’ı durduran 4 savcı ise önce ihraç edilmiş sonra da Adana’daki soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

İktidar yetkilileri TIR’larda ısrarla insani yardım taşındığını ileri sürmüştü. Hükümete yakın basın organları da bu yönde yayınlar yapmıştı. İktidara yakın basına yansıyan açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da silah taşındığı iddiaları üzerine “Haysiyetleri varsa ispat etsinler” demişti.

İLGİLİ HABER
Flaş..Flaş…Bir yalanın daha sonu..İşte AKP ve sarayın ‘yok’ dediği MİT TIR’larındaki silahlar!

Etiketler: