Cuma , 15 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Polis fena yorumladı: Bakırköy karıştı
Polis fena yorumladı: Bakırköy karıştı

Polis fena yorumladı: Bakırköy karıştı

İstanbul Bakırköy’de Grup Yorum’un konserine izin verilmemesi nedeniyle olaylar çıktı. Konser alanına girmek isteyen gruplara polis izin vermiyor. Uyarılara rağmen dağılmayan gruplara ise müdahalede bulunuluyor. Polislerle eylemciler arasında ara sokaklarda kovalamacalar yaşanıyor.

Konserin başlamasına az kala alana gelenleri yaklaştırmayan polisle Grup Yorum taraftarları arasındaki kovalamaca devam ediyor.

BOYALI MERMİ

Bakırköy’de İstanbul Valiliği tarafından iptal edilen Grup Yorum konserine yapılan çağrı sonrası gelmek isteyenleri polis engelledi. Çok sayıda çevik kuvvet polisi, metro ve metrobüs girişlerini tutarak alana gelenlerin geçişine izin vermedi.
Havada bir polis helikopteri de görev yaparken, polis ikaz sonrası dağılmayan gruplara boyalı mermiyle müdahale etti. Müdahale sırasında gözaltına alınanlara plastik kelepçe takıldı. Polisin bekleyişi ise devam ediyor.

POLİS SABAH SAATLERİNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDIRESIMID_15662842

Valiliğin kararına rağmen konserin yapılacağı yönündeki çağrılarıyla yapılması üzerine konser alanı olan Bakırköy Halk Pazarı ve çevresinde polis sabah saatlerinden itibaren sıkı önlem aldı. Bakırköy Adalet Sarayı’nın yanındaki konser alanına giden bazı yollar tamamen, bazı yollar da kısmen trafiğe kapatıldı. Konserin yapılacağı alanın girişlerine polis bariyerleri konuldu.

VALİLİĞİN YAZISI

Valiliğin konser organizatörlerine gönderdiği tebligatta, “Bahse konu etkinliğin toplumun tepkisine yol açarak infial uyandırabileceği, kitlesel tepki ve provokatif eylemlere mahal verebileceği şeklinde duyumlar alınmıştır. Kamu güvenliği ve esenliğinin bozulmaması amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi uyarınca konser düzenlenmesi uygun görülmemiştir” ifadelerine yer verilmişti.

DHA/CİHAN

RESIMID_15662825

Etiketler: