Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na: ‘Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler’
Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na: ‘Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler’

Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na: ‘Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisinin dün açıkladığı Merkez Türkiye projesine yönelik ‘Proje diye getirdiği şeyi biz 15 senede yapıp tarihe imza diye attığımız şey’ sözlerine cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, “Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş? Engel olan mı vardı? Bizim projemizi onlar hayal bile demezler” dedi.

Kılıçdaroğlu, Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (ASEMKOM) üyeleriyle kahvaltı yaptı.

Kılıçdaroğlu, toptancı halini ziyaret ederek esnafla sohbet etti sorunlarını dinledi. Ziyarete CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Ankara Milletvekilleri de katıldı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun dün Amasya mitinginde kendisine yönelik, “Bunların her şeyi çalıntı, hırsızlık, intihal, yalancılık. Benim stratejik derinlik kitabımın arkasına bakmış, tabii yürüyen merdivene ters binen kitabı da tersinden okur. Proje diye getirdiği şeyi biz 15 senede yapıp tarihe imza diye attığımız şey’ sözlerine cevap verdi.

CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU HAL ESNAFIYLA GORUSTU FOTOGRAF: ANKARA (DHA)

CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU HAL ESNAFIYLA GORUSTU FOTOGRAF: ANKARA (DHA)

Kılıçdaroğlu, “Kimden araklamışız? Bugüne kadar neden hayata geçirmemiş? Engel olan mı vardı? Bizim projemizi onlar hayal bile demezler. Ben özel bir tartışmanın içerisine girmek istemiyorum. Onlar Türkiye’yi yalnızlaştırdılar, biz ise Türkiye’yi dünyanın merkezi haline getireceğiz. Aramızda dünya kadar fark var” diye konuştu.

Ümit KOZAN / ANKARA, (DHA)

Etiketler: