Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » İstanbul’da şafak operasyonunda 52 gözaltı.. Aralarında işadamı ve gümrükçü de var
İstanbul’da şafak operasyonunda 52 gözaltı.. Aralarında işadamı ve gümrükçü de var

İstanbul’da şafak operasyonunda 52 gözaltı.. Aralarında işadamı ve gümrükçü de var

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bu sabah İstanbul’da yaklaşık 100 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 5’i gümrük memuru olmak üzere toplam 52 kişi gözaltına alındı.

76 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yürüttüğü operasyon kapsamında “Vergi Usul Kanuna Muhalefet” ve “suç örgütü kurmak” suçlarını işlediği iddia edilen 76 şüpheli hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkartıldı.

100 ADRESE OPERASYON

Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasından sabahın ilk saatlerinde topluca hareket eden polis ekipleri, daha önceden belirlenen yaklaşık 100 ev ve işyerine eş zamanlı operasyon düzenledi.

İŞ ADAMLARI VE DÖVİZ BÜROSU SAHİPLERİ

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Özel Harekat Polisleri’nin de destek verdiği operasyon kapsamında, döviz bürosu sahipleri ve çalışanları, iş adamlarının bulunduğu toplam 52 şüpheli gözaltına alındı.

GÜMRÜK MEMURLARI GÖZ YUMMUŞ

Mali polis operasyonda, devleti milyonlarca liralık zarara uğratan şebekenin sahte evraklarla yaptığı vurguna göz yumduğu iddiasıyla 5 gümrük memurunu da gözaltına aldı.

Polis ekipleri adreslerinde olmayan ve yurtdışında bulunan yaklaşık 24 şüpheliyi ise aramaya devam ediyor. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından, Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

Şüphelilerin, yurt dışından getirdikleri tekstil ürünlerini gümrükte sahte evrak düzenleyerek iç piyasaya sundukları, vergi kaçakçılığı yaparak devleti zarara uğrattıkları iddia edildi.

Çağatay KENARLI/İSTANBUL, (DHA)

Etiketler: