Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » HDP’ye saldırılar bitmiyor: Bu kez adres Eskişehir
HDP’ye saldırılar bitmiyor: Bu kez adres Eskişehir

HDP’ye saldırılar bitmiyor: Bu kez adres Eskişehir

Eskişehir’de Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) seçim bürosuna gece kimliği belirsiz kişiler tarafından av tüfeği ile ateş edildi. Olay sırasında kapalı olan seçim bürosunun camı kırıldı.

HDP’nin Gültepe Mahallesi Halk Caddesi’ndeki seçim bürosuna gece kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından av tüfeğiyle ateş açıldı. Saçmaların isabet ettiği seçim bürosunun camı kırıldı. Sabah saatlerinde olayın farkına varan partililer durumu polise bildirdi. Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme, Terörle Mücadele ve Güvenlik şubelerinde görevli polisler olay yerine incelemelerde bulundu.

CUMHURBAŞKANI’NIN MİTİNGİ ENGELLENSİN
RESIMID_15778119
Eskişehir Adalet Sarayı önünde basına açıklama yapan HDP İl Başkanı Ahmet Uluçelebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziran cuma günü Eskişehir’de yapacağı mitingin engellenmesi için İlçe Seçim Kurulu’na dilekçeyle başvurduğunu söyledi. Uluçelebi şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir’e geliyor ve bir miting düzenleyecek. Pazar günü de Eskişehir’de seçimler olacak. Türkiye’nin her yerinde Davutoğlu miting yaptığı gibi Tayyip Erdoğan da il il geziyor, muhalefet partilerine veryansın ediyor. Yani haksız bir rekabete neden olmaktadır. Cumhurbaşkanı gibi değil de bir parti başkanı gibi davranmaktadır. Hem yeminini hem de yasaların ona verdiği görevi çiğnediği çok açıktır. Biz ilçe seçim kuruluna dilekçe veriyoruz.

SORUMLUSU CUMHURBAŞKANI

Bu mitingin ertelenmesi gerekiyor. Gereksiz gerginliklere bizzat Cumhurbaşkanı kendisi neden oluyor. Bu gerginliklerden birisi gece HDP’nin Gültepe Mahallesi’ndeki seçim bürosuna silahlı saldırı oldu. Bunun sorumlusu da ne yazık ki Cumhurbaşkanı diyebiliriz. Çünkü gerginlikleri ve düşmanlıkları artıran bir tutum sergiliyor. Partimize ve Eş Başkanımız Selahattin Demirtaş’a karşı dili bir Cumhurbaşkanı’na yakışır bir değildir.”

Eyüp KELEBEK- Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)

HDP'NIN ESKISEHIR'DEKI SECIM BUROSUNA KIMLIGI BELIRSIZ KISILER TARAFINDAN AV TUFEGIYLE ATES EDILDI.POLISLER OLAY YERINDE INCELEMELERDE BULUNDU. FOTO:EYUP KELEBEK-ESKISEHIR/DHA

HDP’NIN ESKISEHIR’DEKI SECIM BUROSUNA KIMLIGI BELIRSIZ KISILER TARAFINDAN AV TUFEGIYLE ATES EDILDI.POLISLER OLAY YERINDE INCELEMELERDE BULUNDU.
FOTO:EYUP KELEBEK-ESKISEHIR/DHA

 

Etiketler: