Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Caminin yanına rezidans
Caminin yanına rezidans

Caminin yanına rezidans

CHP genel sekreteri Gürsel Tekin, genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve milletvekili Kadir Gökmen Öğüt dün Üsküdar ve Ümraniye’de halkla bir araya geldi. Çamlıca’da yapılan cami inşaatı ve camiye giden, imar planlarına yapımına başlandıktan sonra işlenen ve ihalesinin kime verildiği belli olmayan tünel çalışmaları da ziyaret edilerek basın açıklaması yapıldı. Tekin yaptığı açıklamada İstanbul’un Anayasa’sı olarak nitelediği İstanbul’un 100 binlik plan haritasını göstererek, “Buna 1 Milyar dolara yakın para harcandı. 500’e yakın bilim insanı görev aldı. Eksikleri de vardı ama biz de oy verdik. Sayın Kadir Topbaş bu çalışma için, ‘İstanbul’un anayasasıdır. İstanbul’un namusudur’ demişti. Sayın Topbaş’a soruyorum, bunu asla kimseye deldirtmem demiştiniz. Önce Çamlıca bir rant merkezi haline dönüştü. Sadece cami yapılıyordu. Şimdi caminin dışında rezidanslar yapılıyor. Kumpasla 56 dönüm ranta açıldı. Şimdi o rant merkezine özel tünel de yapıyorlar” dedi.

İMAR PLANLARI KEVGİRE DÖNDÜ

Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar ulaşım sorunu varken. İnsanlar için yol yapmıyorsunuz, birileri burdan geçecek diye özel tünel yapılmasını ilk kez duyuyorum. Sayın Topbaş bu şehrin belediye başkanısınız. İnsanların imzası, namusu, şerefi ve haysitedir. Bu yerle ilgili ne söylüyorsunuz, cevap verin. Ya 100 binlik planınıza sahip çıkacaksınız. Ya da İstanbul halkından, planıma sahip çıkamıyorum diyerek özür dileyeceksiniz. Bu tünel özel spariş. Planlarda yok. Topbaş’ın da bilgisi yok. Birilerinin talebiyle yapılıyor. Büyük olasıkla burasını AVM ve dinlenme alanı yapacaklar. Zenginlerin ulaşabileceği yerler. Fakir fukara buradan tünelle gidip, orada ibadetini yapacak durumda değil”

MAYMAKAMLARA SOSYAL YARDIM AYARI

Tekin, Taraf’a verdiği özel demeçte halka yapılan sosyal yardımlar konusunda çarpıcı iddialarda bulundu. Valilikler kanalıyla sosyal yardımların hızlandırıldığını belirten Tekin: “Vali, kaymakamları çağırıyor, Kaymakam muhtarları çağırıyor ve köyünüze sosyal yardım yapılacak, eğer sağlıklı oy kullanmazsanız yardımlar kesilir diye tehditler yapılıyor. Muhtarlıklardan geliyor bu şikayetler” dedi.

KAYITLAR VAR UYARIYORUM

Valilikleri uyardıklarını belirten Tekin şöyle devam etti: “Ben valilere sesleniyorum. Siz devletin ve cumhuriyetin valilerisiniz. İktidarın kirli işlerinin ortakları olmayın. Türkiye’de hangi muhtara giderseniz durumu net görürsünüz. O toplantıda bir CHP daire Başkan’ının olduğunu farkına varmayan valinin konuşmalarının tamamı var. Bu özel konuşmaları afişe etmek bize de yakışmaz. Ama ayaklarını denk alsınlar. Aksi taktirde hukuken ne gerekiyorsa ona başvuracağız.”

 

“YSK ANAYASAL SUÇ İŞLİYOR”

 

Gürsel Tekin Ümraniye’deki CHP seçim standı önünde yaptığı konuşmada Yüksek Seçim Kuruluna yüklendi. Tekin şunları dile getirdi: “YSK’nın asıl görevi orantısızlığı ortadan kaldırmaktır. Bilboardlara, megabordlara, elektrik idareleri binalarına nereye baksanız bakın sağınızda bir eş başkan solunuzda başka bir eş başkan görüyorsunuz. Sizin dışınızda 21 parti bu yarışa girmiş. 21 partinin eşit oranda yarışması gerekirken, YSK senin nasıl sesin çıkmaz. Ne iş yaparsınız siz. Anayasal suç işliyorsunuz. Bunun hesabını vereceksiniz. TRT’yi işgal ettiler. Haram para ile medya kurdular. Bilboardların tamamını kendi çocukları, damatlarına tahsis ettiler. Yetmedi, korsan bilboardlar yaptılar. CHP belediyelerine sesleniyorum. Korsan bilboardları kesin. Kesmezseniz siz de suç işlersiniz. Hakkımızı haram ediyoruz. Hesabını da soracağız diyoruz. Bu talana göz yuman hukukçuların da tamamından hesap sorulacak” dedi.
AYFER ÇALIKIRAN

Etiketler: