Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Flaş..Flaş..Bu iddialar Türkiye’yi sarsacak…Bilal Erdoğan Mısır vatandaşı…17 Aralık’ta nereye kaçtı !
Flaş..Flaş..Bu iddialar Türkiye’yi sarsacak…Bilal Erdoğan Mısır vatandaşı…17 Aralık’ta nereye kaçtı !

Flaş..Flaş..Bu iddialar Türkiye’yi sarsacak…Bilal Erdoğan Mısır vatandaşı…17 Aralık’ta nereye kaçtı !

Mısır’ın önde gelen gazetelerinden El Masri el-Youm’da yer alan bir haberde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Mısır vatandaşı olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre  Mısır pasaportu Bilal Erdoğan’a devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi döneminde verildi. Oğul Erdoğan’ın açık adresini de veren El Masri el-Youm, vatandaşlığın iptali için hukuki sürecin başladığını yazdı. Haberde, Bilal Erdoğan’ın Mısır pasaportuyla 17 Aralık döneminde Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi. İddia ile ilgili Türk yetkili makamlarından henüz bir açıklama gelmedi.

Habere göre Mısır İkinci İdare Mahkemesi’nde görülen Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığına ilişkin dava, 11 Ekim’e ertelendi. Davada, devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Bilal Erdoğan’a vatandaşlık verdiği belirtildi. Mahkemenin kararı için ayrıca müfettiş raporlarının da beklendiği öğrenildi.

Gazetenin haberinde Bilal Erdoğan’ın adresi ise El Ahram Caddesi No:1 Heliopolis Kahire olarak gösterildi. Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığının iptali için mahkemeye başvuran Mısırlı avukat, Mursi’nin aynı zamanda aralarında Hamas yöneticileri ve bazı Türklerin bulunduğu çok sayıda kişiye hak etmedikleri halde vatandaşlık dağıttığını da iddia etti.

‘GÜRCİSTAN’A KAÇTI’ İDDİASI

Haberde Bilal Erdoğan ile ilgili çarpıcı bir iddia daha yer alıyor. El Masri el-Youm’da yer alan haberde, Bilal Erdoğan 17 Aralık operasyonları başlayınca elindeki Mısır pasaportunu kullanarak Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi.

17 Aralık döneminde Bilal Erdoğan’ın Gürcistan’a gittiğine dair iddialar medyada çokça yer almıştı.

Etiketler: