Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Alt Manşet » AKP’li Yasin Aktay TIR’larda silah olduğunu kabul etti!
AKP’li Yasin Aktay TIR’larda silah olduğunu kabul etti!

AKP’li Yasin Aktay TIR’larda silah olduğunu kabul etti!

Siirt’te oy istemek için ziyaret ettiği esnaf, AKP Siirt Milletvekili Adayı Yasin Aktay’ı sorularla terletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Kobanê düştü düşecek” söylemine ilişkin soruya akılları zorlayan bir cevap veren Aktay, “Erdoğan, düştü düşecek Kobanê’ye yetişin anlamında söyledi” dedi. MİT tırlarında silah olduğunu da kabul eden Aktay, bir çok soruyu ise yanıtsız bırakarak esnaftan uzaklaştı.

DİHA’da yer alan haber şöyle:

Van’da silahlanın çağrısı yapan, en son “Kürde Kürt demek ayıptır” sözleriyle gündeme gelen AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay “gündem belirlemeye” devam ediyor. Siirt merkezde Seydan Pasajı’nda esnafları ziyaret ederek oy isteyen AKP Siirt Milletvekilli adayı Yasin Aktay ve ekibi, esnafların yönelttiği bir çok soruya cevap veremezken, bazı sorulara ise akılları zorlayan cevaplar verdi. AKP’lileri karşılayan esnaf, AKP politikalarıyla ilgili Yasin Aktay’ı terleten sorular sordu.

AKP hükümetinin ülke politikalarına dikkat çekerek, Türkiye’nin demokrasi ve gelişmişlik açısından çok geri bir noktada durduğuna dikkat çeken esnaflar, Aktay’a HDP’nin “Yeni yaşam” projesini de anlattı. AKP’nin bu demokratik çağrı ve çözüm girişimleri karşısında provokasyonlara giriştiği tepkisinde bulunan esnaf, Aktay’a Ağrı provokasyonunu hatırlattı. Esnafların yönelttiği, “12 yıldır iktidardasınız, dağdan inişler için ne yaptınız. Oyalama dışında ne adım attınız, kanun yok yasa yok, ‘gelsin silahını teslim etsinler’ diyorsunuz. PKK gitsin diyorsunuz da ülkeleri dışına nereye gidecekler. Sayın Öcalan’ı tek taraflı bir süreç yürütmeye zorluyorsunuz. Ateşkesi bile bozuyorsunuz. Barış sürecine destek veren arkadaşlarımızı cezaevine koydunuz!” biçimindeki soru ve eleştirileri yanıtsız bırakan Aktay, “Roboski’nin failleri belli değil mi” şeklindeki soruya da, “Yok belli değil” yanıtını verdi.

ERDOĞAN, ‘KOBANÊ’YE YETİŞİN’ MANASINDA SÖYLEMİŞ!

Aktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kobanê’ye yönelik, “Kobanê düştü düşecek” söylemini hatırlatan esnafa ise “‘Kobanê düştü düşecek’ diyen Erdoğan’ın konuşmasının öncesini dinlediniz mi? O kelimeyi Erdoğan söylemiş. Bunu ne manada söylediğini biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’ya dediki siz havadan müdahale ediyorsunuz yetmiyor, yetmiyor! Düştü düşecek Kobanê’ye yetişin anlamında söyledi. Bu manada söylüyor” şeklinde akıllara ziyan bir yanıt verdi.

TIR’LARDA SİLAH OLDUĞUNU KABUL ETTİ!

DAİŞ çetelerinin Türkiye’de hastanelerde tedavi edilmesini de hatırlatan esnafın, içi silah dolu TIR’larının MİT tarafından Suriye’ye geçirildiği iddialarına ilişkin sorulara ise Aktay,” Onlar Özgür Süriye Ordusu’na gidiyordu DAİŞ’e değil” şeklinde cevap vererek, TIR’larda silah olduğunu kabul etti. Yurttaşların birçok sorusunu da yanıtsız bırakan Aktay, ekibiyle birlikte pasajdan hızlıca ayrıldı.

Etiketler: