Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Ahmet Hakan canlı yayında öfkelendi: ‘Ethem Sancak diye bir medya patronu var…’
Ahmet Hakan canlı yayında öfkelendi: ‘Ethem Sancak diye bir medya patronu var…’

Ahmet Hakan canlı yayında öfkelendi: ‘Ethem Sancak diye bir medya patronu var…’

CNNTürk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programının sunucusu Ahmet Hakan’ın dün akşamki konuğu Selahattin Demirtaş oldu.

Canlı yayında gündeme ve seçime dair konuların konuşulduğu programda Ahmet Hakan yayın konuğuna Yeni Akit Gazetesi’nin siyasetçi hakkında yaptığı haberin doğru olup olmadığını sordu.

Soruyu konuğuna yöneltmeden önce Hakan, medya patronu Ethem Sancak ve sahibi olduğu gazetelerle ile ilgili ağır bir yorum yaptı.

Hakan, “‘Ethem Sancak diye yeni bir medya patronu var. Onun yayınladığı gazetelere itibar eden bir insan değilim.Orada yayınlanan haberleri referans olarak da almam. Çünkü gerçekten aşağılık yalanlar pompalamakla meşguller.Şahsen benimle ilgili bu aşağılık yalanları pompalayanların başkalarıyla ilgili yalan haber yapacaklarını düşünüyorum. Onların gazetelerinden birinde sizin Almanya’da domuz eti yediğiniz manşeti atıldı. Bunu sormak zorundayım.Nedir bu iş? Domuz eti yediniz mi?” diye sordu.

Demirtaş, “Bu kadar aşağılık propagandalara cevap vermek istemiyorum. Ama ben domuz eti yemedim. Ben milyonları temsil eden bir partinin eşbaşkanıyım. Bana edilen her hakaret milyonları incitir. Bana yaptıkları bu yalan propaganda için Allah onları affetsin.” dedi.

Etiketler: