Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: yasak

Etiket Arşivi: yasak

YSK’dan Erdoğan’lı Dombra’ya yasak

erdoğan

Oya Armutçu‘nun Hürriyet’te yer alan haberine göre, Yüksek Seçim Kurulu,(YSK) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 29 Mayıs’ta siyasi partilerin seçim mitinglerini yaptığı Adana İstasyon Meydanı’nda yapmak istediği mitinge vize verdi. Seyhan 1. İlçe Seçim Kurulu ve Adana İl Seçim Kurulu kararlarını kaldıran YSK, 27 Nisan’da ilçe seçim kurulunun Erdoğan ve Vatan Partisi’ne ayrı ayrı saatlerde yer tahsisinin yapılmasını istedi. Böylece, propaganda döneminin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Can sokağa taştı… Oyuna salon verilmeyince caddede oynandı

milli-egitim-can-yuceli-argo-ve-siyasi-buldu-oyun-sokakta-oynandi,jG262PFS5E67PWTNzFO5FQ

Edirne’de, Genco Erkal’ın şair Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı ‘Can’ isimli tiyatro oyunu için salon izni çıkmadı. Belediye Başkanı’nın davetiyle oyun, kentin en işlek caddesinde yaklaşık bin kişiye karşı oynandı.   Edirne’de Halk Eğitim Merkezi salonunda oynanmasına izin verilmeyen tiyatro oyunu sokakta sahnelendi.   Edirne Gençlik Kültür Evi, Genco Erkal’ın şair Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı ‘Can’ isimli tiyatro oyunu için yönetmen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gazetecilere iyi haber: Emniyet yasağı kalktı!

fft99_mf3900635

Gerekçe: Basının bilgi alma, halkın da basın aracılığıyla bilgi alma ve habere ulaşma hakkı yönünden telafisi güç veya imkansız sonuçlar ortaya çıkabilecektir   İstanbul Barosu’nun, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve basın mensuplarının emniyet müdürlüklerine girişini yeniden düzenleyen genelgenin iptali ve yürütmenin durdurulması için Danıştay 10. Dairesi’ne açtığı davanın reddine yaptığı itiraz kabul edildi. Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu, idari ... Devamını Oku »

  • Tweet

Edirne Belediyesi valiliğe sert çıktı: ‘Yasak kabul edilemez’

Edirne Valiliği tarafından sahnelenmesine izin verilmeyen ‘Can’ oyununa belediye sahip çıktı: “Yasak kabul edilemez.”   Hürriyet’ten Esra Ülkar’ın haberine göre;  Valiliği’nin ‘argo’ ve ‘siyasi içerik’ gerekçesiyle Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenmesine izin vermediği Can Yücel’in şiirlerinden uyarlanan ‘Can’ adlı tiyatro oyunu Edirne Saraçlar Caddesi’nde sahnelenecek. Valiliğin kararına tepki gösteren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tweet atarak oyunun yönetmeni ve oyuncusu Kemal ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve 12 Eylül Darbesi’nin kanlı bilançosu… İçiniz acıyacak

Cumhuriyet Gazetesi’nin derlemesine göre; 12 Eylül darbesinin lideri Kenan Evren 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü 98 yaşında öldü. Geride bu acı tabloyu bıraktı:   1980 – 1985 yılları arasında…   22.912 kişiye 0-1 yıl ceza verildi   10.784 kişiye 1-5 yıl ceza verildi   6.186 kişiye 5-10 yıl ceza verildi   2.396 kişiye 10-20 yıl ceza verildi   939 kişiye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Üzümcü’ye ihraç, Yücel’e sansür ve Say’a yasak…Sanatı da sıfırlıyorlar !

fazılsayyy

Devlet Çoksesli Korosu ve piyanist Fazıl Say arasında bir süredir yaşanan “sansür” polemiğine son noktayı Devlet Çoksesli Korosu koydu. Koro, Fazıl Say’la çalışmama kararı aldı.   Fazıl Say’ın Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanan ‘Memur sanatçı arkadaşım, bir dakika beni dinle’ başlıklı yazısına Devlet Çoksesli Korosu’ndan ‘veto’ geldi. Say’ın “Söylediğin eserin sözlerini mi bilmiyorsun? Sen neden müzik yapıyorsun? Kime nasıl “UMUT” olacaksın? “İYİ”yi nereden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş..İstanbul’da 1 Mayıs sıkıyönetimi..Metro bile çalışmayacak

ıstanbultaksım

1 Mayıs cuma günü Taksim’e giden metro ve finiküler seferleri iptal edildi. Ayrıca İstanbul Hava Sahası üzerinde helikopter gibi görerek şartlarda uçuş yapacak hava araçlarına izin verilmeyecek. Hürriyet’te yer alan habere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda, Levent-Yenikapı, Kabataş Taksim ve finiküler seferlerinin yapılamayacağını açıkladı. Ayrıca konuyla ilgili metro istasyonlarına asılan duyuruda, belirtilen tarihte metro seferlerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş… TSK bu kararla şoke oldu…

orduevlerine_kiyafet_ayari_geliyor13843952360_h1095073

Askeri yargı, TSK’ya mensup yüz binlerce kişiyi ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Bir astsubay, askeri lojmandaki evlerine giriş için öğretmen eşi için de ‘TSK Akıllı Kart’ talep etti. İdare, talep formundaki fotoğrafın başörtülü olması nedeni ile talebi geri çevirdi; kartı vermedi. Açılan davada, Milli Savunma Bakanlığı da ‘çağdaşlık’ vurgusu yaptı ‘dava reddedilsin’ dedi. Davaya bakan mahkeme, başörtülü eşe kart ... Devamını Oku »

  • Tweet

FT: Türkiye, sosyal medyaya erişimi engelleyecek yasa üzerinde çalışıyor

Financial Times gazetesinde bugün Türkiye’nin Twitter’ı yasaklayacak bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığı haberi yer alıyor.  BBC Türkçe’nin aktardığına göre gazete Türkiye’de sosyal medyanın basın özgürlüğü için ana mücadele alanına döndüğünü belirtiyor. Daniel Dombey imzalı habere göre, Twitter’ın bazı gazetecilerin hesaplarına erişimi engellememesi nedeniyle hükümet Twitter’a erişimi engelleyen bir yasa üzerinde çalışıyor. SEDEF KABAŞ’A YAPILAN Haberde şu ifadeler yer alıyor: “Sedef ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tiryakiler yandı….Artık kapı önünde de…

sıgara

Dumansız hava sahası için 3 yıllık yeni bir dönem başlatılıyor. Sağlık Bakanlığı yeni eylem planıyla tütün ürünleri kullanımını azaltmayı ve toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor. Yeni plan içeriğinde bina girişlerinde de sigara içilmeyecek. Sabah Gazetesi’nden Safure Cantürk’ün haberine göre, sağlık bakanlığı’nın Ulusal Tütün Kontrol Programı 2015-2018 Eylem Planı yürürlüğe girdi. İşte o planının detayları: AÇIK ALANA DA SINIR AVM, sinema vb. yerlerin ... Devamını Oku »

  • Tweet