Cuma , 3 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: toplantı

Etiket Arşivi: toplantı

AKP’de olağanüstü toplantı.. Davutoğlu o isimleri çağırdı

Turkey's Foreign Minister Davutoglu addresses the media in Ankara

DHKC’nin İstanbul’da adliyeyi basarak savcı Mehmet Kiraz’ı rehin almasının ardından Ankara hareketlendi. Başbakan Davutoğlu eski ve yeni içişleri bakanlarını toplantıya çağırdı.   Devamını Oku »

  • Tweet

Saraydaki zirveye çok çarpıcı yorum:Başçı ders verdi !

erdoganmerkez

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın uluslararası medya tarafından da dikkatle takip edildi. AFP görüşmeyle ilgili olarak, “Başçı Erdoğan’a ders verme çabasına girdi” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve merkez bankası Başkanı Erdem Başçı arasında yapılan toplandı Türk medyasının yanı sıra uluslararası medya tarafından da dikkatle takip edildi. AFP görüşmeyle ilgili olarak ,”Sunumlar gösteriyor ki Başçı Erdoğan’a enflasyon ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan bu transfere çıldıracak..Öyle bir isim CHP’ye geçti ki!

osmanerdogan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, okul aile birliklerinin yönetici ve üyeleriyle toplantıda buluştu. Toplantıya katılan Rize Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın köylüsü olan  Osman Erdoğan, “CHP’ye Mehmet Bekaroğlu ile birlikte katıldım.” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, okul aile birliklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi. Aralarında Ankara, İstanbul, Antalya ve Rize’nin bulunduğu 30’ya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu ne tahammülsüzlük…Bozdağ toplantıyı terketti !

bozdağ

Yargıtay Başkanı Ali Alkan, katıldığı anayasa panelinde hükümetin son yargı paketiyle Yargıtay’a müdahalesine tepki gösterirken,“Yargıtay Yasası’nda yapılan son yasal değişiklikler sonrası yapılan ve süregelen uygulamalar Yargıtay’ın kurumsal bağımsızlığını ortadan kaldırıcı nitelikte olup, yüksek mahkemenin faaliyetleri idari bir kurulun (HSYK) faaliyetlerine bağlı hale getirilmiştir” eleştirisinde bulundu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu sözler üzerine toplantıyı terk etti. Anayasa Hukukçuları Derneği’nce dün Rixsos ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP çok sert: ‘Sizin zekanız yetmez’

fıgen

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuştu. Seçim barajı ile ilgili olarak Figen Yüksekdağ, “HDP’nin barajı aşıp aşamayacağı kritiğini yapıyorlar. HDP’ye oran biçemezsiniz buna sizin matematik zekanız yetmez, buna sizin siyasi zekanız yetmez, bu siyasi zavallılıktan başka bir şey değil” diye konuştu. “HERKESTEN ÖNCE BİZ VARDIK VE BİZ OLACAĞIZ” Figen Yüksekdağ, “Halkın bağımsız öz direnişi gerici kıyımcı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’da kritik toplantı…Büyükelçilerin telefonları toplatıldı

ankara

Ankara’da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in katıldığı Büyükelçiler Konferansı’nda cep telefonlarının toplanması dikkat çekti. Hürriyet ‘ten Zeynep Şafak’ın haberine göre Ankara ‘da 3 gündür devam eden 7. Büyükelçiler Konferansı şu dakikalarda kritik bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Konferans kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Türk Büyükelçileri JW Marriott ... Devamını Oku »

  • Tweet

Aydınlar ‘İç güvenlik paketine’ hayır dedi !

aydınlar

Çağrıcıları arasında HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, sanatçılar Meltem Cumbul, Kadir İnanır, Menderes Samancılar, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı, TMOBB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Genel Sekreteri mimar Mücella Yapıcı, insan hakları savunucusu Akın Birdal, yazar Murathan Mungan’ın da bulunduğu çok sayıda siyasetçi, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Putin’e ‘Cinsel yöneliminiz nedir’ diye sormak istediler

putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün yaptığı basın toplantısında Rus lideri protesto etmek isteyenler gözaltına alındı. Rusya’nın eşcinsellere karşı katı politikalarını protesto etmek isteyen eylemciler, polise verdikleri ifadede, Putin’e çeşitli sorular sormak istediklerini belirtti. Independent’ta yer alan habere göre, gözaltına alınan yaklaşık 20 eylemci basın toplantısından 1 saat önce toplantının yapılacağı mekanın önünde toplandı. Toplantı salonuna izinsiz girmeye çalışan eylemciler, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Asgari ücret açıklanıyor…Kaç simit alınabilecek !

para

Türkiye’de  5 milyon işçinin merakla beklediği  Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı başladı.  Toplantıda  2015 yılında uygulanacak asgari ücret belirlenecek. Şu an net asgari ücret 891 TL. Bir önceki toplantıda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bir işçinin geçimi için gereken aylık tutarın bin 424 lira 70 kuruş olarak açıkladı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) asgari ücretin bin 800 lira, Türk-İş ise TÜİK’in ... Devamını Oku »

  • Tweet