Cuma , 8 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tepki

Etiket Arşivi: tepki

Erdoğan’ın damadına hırsız şoku…AKP’li vatandaş gözlerinin içine baka baka…Şok görüntüler

111web

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’den milletvekili adayı olan damadı Berat Albayrak ile Ümraniye belediye başkanı Hasan Can, bir partilinin yolsuzluk tepkisiyle karşılaştı. AKP’li vatandaş ”AKP’yi hırsızlıklar yüzünden savunamıyoruz” dedi. ”Hırsızlık yapanlar halktan özür dilemeli” diye de ekledi… AKP’li vatandaş AKP’nin küçülmesinde 4 milletvekilinin (yolsuzluğa bulaştığı iddia edilen 4 bakan) vebalinin olduğunu bunların ise çıkıp halktan özür dilemesi gerektiğini belirtti. Erdoğan’ın damadı Berat ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yuhalandı!

RESIMID_15686121

Bursa’da bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Osmangazi Tarihi Kent Koşusu’nun startını Sağlık Bakanı ve AKP Bursa 1’inci sıra Milletvekili Adayı Mehmet Müezzinoğlu verdi. Start noktası olan Saltanat Kapısı’na 10 dakika geç gelen Bakan Müezzinoğlu’na koşuya katılanlar tepki gösterdi, bazı kişilerin de yuhaladıkları duyuldu. Sabahın erken saatlerinde, Bursa Orhaneli- Keles- Harmancık- Büyükorhan ve Osmangazi’ye bağlı Dağ Köyleri Yardımlyaşma ve Kültür Derneği ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mısır’dan Türkiye’ye sert tepki

MISIR

Mısır, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın, Müslüman Kardeşler (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ile 13 İhvan yöneticisinin idamına ve 37 kişinin müebbet hapsine karşı yayınladığı kınama kararına sert tepki verdi. Mısır Dışişleri Bakanlığı, “Yargının hüküm verdiği kararlara, Türk hükümetinin müdahalede bulunmasını ve iç işlerimize karışmasını sert bir dille kınıyoruz” açıklamasında bulundu. Ayrıca bakanlık, iç işlerine karışan tüm devletleri kınadıklarını ve temyiz ... Devamını Oku »

  • Tweet

BBP’de ‘Damat’ krizi…Yazıcıoğlu’nun damadı AKP adayı oldu, aile isyan etti!

muhsin-yazicioglunun-damadi-da-akpden-adayc0ce84f91b5079b3876d

BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun damadının AKP”den aday gösterilmesine ilişkin Yazıcıoğlu ailesi adına yapılan açıklamada, “Bir siyasi partiden milletvekili adayı olmuş kişi ile hiçbir ilgimiz olmayıp, desteğimiz de söz konusu değildir” ifadeleri kullanıldı. Yazıcıoğlu ailesi adına yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Ömrünü vatan ve millet davasına adamış, hiçbir şartta karanlık odaklarla ve menfaat çeteleriyle iş birliği içinde olmamış Liderimiz ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adliyede büyük isyan…’Silahlarınızı bırakın, x-ray’den geçin’

1

Avukatlardan sonra hakim savcıların da adliyeye aranarak alınmasına tepki büyüyor. Hakim savcılar, “Kimi kimden koruyorlar? Saldırıya uğrayan ve şehit olan bir savcı; tehlikeli bulunan yine hakim-savcı. Başsavcılık, güvenlik konusundaki başarısızlığını, yeteneksizliğini bu yöntemlerle ört bas edemez” diyerek tepki gösterdi. Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKC’li saldırganlar tarafından rehin alınarak öldürülmesinin ardından adliyedeki “güvenlik” krizi büyüyor. Geçtiğimiz hafta avukatlara üst araması yapılması ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a ‘rektör’ tepkisi yağıyor…İnanılmaz tweetler !

tepkı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ne rektörlük seçimlerinde 1202 oy alarak birinci olan  Prof. Dr. Raşit Tükel, yerine 908 oy alarak ikinci olan Prof. Dr. Mahmut Ak’ı ataması sosyal medyada büyük tepki topladı. İşte Erdoğan’ın akademisyenlerin iradesine yok sayarak yaptığı atamaya sosyal medyada verilen tepkilerden bazıları: Muharrem İNCE ‏@vekilince Bunların milli iradeye saygısı ve demokrasi inancı sandıktan kendileri/kendi adamları çıkarsa vardır! ... Devamını Oku »

  • Tweet

Putin ve Ruhani’den Yemen operasyonuna sert tepki

putin

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Yemen’e düzenlenen operasyon konusunda açıklama yaptı. RUHANİ’DEN KINAMA İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüşen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Yemen’e yapılan hava operasyonunu kınadığını ifade etti. İran Cumhurbaşkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, Cameron’u arayan Ruhani, İran olarak bağımsız ülkelere karşı yapılan her türlü askeri müdahaleyi kınadıklarını belirtti. Görüşmede Ruhani, ” Bölge ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nasıl eğitim?: ‘Öğretmen Öküz, Öğrenci Eşek!’

page_mebden-skanadal-kitap-ogretmen-okuz-ogrenci-esek_662863972

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine dağıtılan ‘Öğretmen Öküz, Öğrenci Eşek, Doktor Tilki, Trafik Polisi Kurbağa’ adlı resimli hikaye kitaplarında, öğrencilere ve meslek dallarına hakaret edildiği iddiasıyla eğitimciler duruma tepki gösterdi. Eğitim İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, ‘Öğretmen Öküz” adlı kitaptaki hikayede “Bir varmış, bir yokmuş. Sürekli saman yiyen bir öküz ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yozgat’ta çevreci köylüler maden şirketini protesto etti

RESIMID_15597313

Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’nde 8 köyü kapsayan yaklaşık 100 bin dekar tarım alanında yabancı bir şirket tarafından siyanürle altın, bakır, çinko, kurşun, gümüş gibi madenlerin aranmasına karşı çıkan köylüler eylem yaptı. 2 kilometrelik alanı sloganlar atarak yürüyen köylüleri sivil jandarma ekipleri uzaktan takip etti. 2013 yılında Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu tamamlanan proje ile Kanadalı Aldridge Mineral Madencilik Limitet Şirketi tarafından ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadınlar için çıkarılan bu yasa İslamcı kesimi çok kızdırdı

majlissjaza-620x330

  Cezayir’de İslamcı kesimin tepkisine rağmen kadına karşı şiddeti önlemek için yeni bir yasa çıkarıldı. Eşini yaralayan 20 yıl, eşinin parasına el koyan erkek 2 yıl hapis cezası alabilecek. Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre  Cezayir Parlamentosu, İslamcı milletvekillerinin eleştirisine rağmen, evde kadına karşı şiddeti cezalandırmayı ve kadınların yasal durumunu iyileştirmeyi içeren yasayı kabul etti. Yasaya göre, eşlerini yaralayan erkekler 20 ... Devamını Oku »

  • Tweet