Pazartesi , 11 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tarhan erdem

Etiket Arşivi: tarhan erdem

Erdem bombaladı! ‘AKP’nin oyu düşünce Kur’an’a sarıldı! Erbakan bile…”

erdoerdem

Erbakan’ın bile elde Kuran’la kürsüye çıkmadığını söyleyen Tarhan Erdem, AKP’nin oyları düşünce Erdoğan’ın Kuran’a sarıldığını iddia etti.   BBC Türkçe’den Rengin Arslan’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağırlıklı olarak Kürtlerin yaşadığı Batman, Diyarbakır, Siirt ve Mardin’de düzenlediği mitinglerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kürtçe meali yayımlanan Kur’an-ı Kerim’i eline alarak halka hitap etmesine karşılık Tarhan Erdem, “AKP yüzde 41’den de aşağı inebilir; ... Devamını Oku »

  • Tweet

Krizden fırsat çıkar mı

Yüksel Taşkın

    Tarhan Erdem 30 Nisan tarihli yazısında çok önemi bir meseleye dikkat çekiyor ve bu durum karşısında sessiz kalanları eleştiriyordu. “Dikkat: Seçim Güvenliği Sarsılıyor” başlıklı yazısında Erdem, “Cumhurbaşkanının konuşmaları, ziyaretleri Anayasa ve seçim kanunlarına göre seçim sonucuna müessir olaylar ve durumlardır” uyarısında bulunuyordu. Erdem, sadece YSK gibi kurumları bu kritik noktada tedbir almaya çağırmıyor. Siyasi partileri, basını, yani kamuoyunu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdem’den sarayı çok kızdıracak analiz:’Ekonomi gibi AKP’nin oyları da düşüyor’

tarhan erdem

Tarhan Erdem 7 Haziran seçimlerine ilişkin analiz yazılarına bir yenisini ekledi. Radikal’deki yazısında AKP’nin düşüş yaşayacağına dikkat çeken Erdem şunları kaydetti: ‘Ekonomi hocası dostum, 2002’den bu yana AK Parti’nin seçimlerdeki oy oranları ile ülkemiz yıllık büyüme sayılarını gösteren bir grafik gönderdi. Grafikteki çubuklar seçim yıllarında AK Parti’nin aldığı oy oranını, düz çizgi de Gayri Safi Hasılanın değişim oranını yüzde olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Herkes bu tahmini konuşuyor..AKP’ye seçmen tokadı..HDP’nin son durumu !

9

Araştırma şirketi Konda’nın patronu Tarhan Erdem “7 Haziran’da AKP’ye ciddi bir ders verilecek” dedi. Erdem bu hale gelinmesini “üç beş kişinin iktidar” endişesine bağladı.   Çarpıcı seçim tahminleriyle tanınan Konda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem, 7 Haziran’daki seçimler öncesinde Bidebunuizle.com’dan Mehmet Güç’e konuştu. Tarhan Erdem’in seçimle ilgili tahlil ve öngörüleri şöyle: AKP, 2010 yılına kadar başlangıçta söylediğini destekleyen ve onları ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdem Sarayı çok kızdıracak..’Seçmen öyle bir uyaracak ki’

erdemtarhan

KONDA Yönetim Kurulu Başkanı ve Radikal yazarı Tarhan Erdem, 2 Nisan günü yayınlanan, “Evet, buhran seçimde geçilecek” başlıklı yazısında seçmenin iktidara bir ‘uyarıda’ bulunacağını söyledi. Erdem bu iddiasının gerekçelerine ilişkin bazı açıklamalar da yapıyordu. Ancak Erdem’in üzerinde durmadığı ve açıklanması gerektiğini düşündüğümüz noktalar vardı. Örneğin, ‘buhran’ tahlili yapma gerekçesi neydi ve seçmenin 7 Haziran’da iktidarı ‘uyarma’ yoluna gideceğini nasıl söyleyebiliyordu? ... Devamını Oku »

  • Tweet