Pazartesi , 19 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tape

Etiket Arşivi: tape

‘AKP iktidarında polis hırsızı değil, hırsız polisi yakalıyor’

Almanya’nın Münih kentinde bulunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Hükümet hırsızlıktan, yolsuzluktan ve rüşvetten suçüstü yakalanmıştı, bu nedenle tapeleri yok etmek istiyorlar” dedi. ‘Üç Beş Kişi’ adlı bir sivil inisiyatifin düzenlediği ‘Halk Meydanı’ etkinliğine katılmak için Almanya’nın Münih kentine gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 17-25 Aralık operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İnce, “AKP Hükümeti 17 Aralık ve 25 Aralık ... Devamını Oku »

  • Tweet

İmha edilecek kayıtlar, muhalefet şerhinde

17-aralık

Rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan dört eski bakan hakkındaki iddiaları soruşturmak için kurulan Meclis Komisyonu’nun çalışma süresi doldu. Komisyon Başkanı AKP’li Hakkı Köylü, 6 aylık sürenin ardından raporu Meclis Başkanlığı’na teslim etti. CHP ve MHP, raporu görmeden muhalefet şerhi yazdı. Muammer Güler ve Zafer Çağlayan’ın çocuklarıyla yaptıkları konuşmaların kayıtları imha için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Tapelerden 13’ü Muammer Güler ve oğlu ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘İki saldırı da tapeler yüzünden’

ayakka

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ayakkabılı saldırının, hükümet tarafından gerektiği gibi soruşturulmasını istedi. İki saldırının da yolsuzluk tapelerinin yayınlanmasından sonra gerçekleşmesi ise anamuhalefet temsilcilerince manidar bulundu. CHP, bu olaydan hemen önce imha edilmesi kararlaştırılan tapeleri resmî Twitter hesabından yayınlamıştı. CHP’ye göre, saldırı profesyonelce hazırlanmış ve provokasyon amaçlı. Ancak önceki yumruklu saldırıda olduğu gibi soruşturma tam yapılamadığı için olay karanlıkta kalıyor, aydınlatılamıyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den imha uyarısı: Bu, suçtur

dinleme

Rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan dört eski bakan ile çocukları ve aile bireylerinin ses kayıtlarının imha edilmesi kararına tepkiler sürüyor. Delillerin imhasından vazgeçilmesi için TBMM Başkanlığı ve Soruşturma Komisyonu Başkanlığı’na başvuran vekillerinden biri olan CHP’li Erdal Aksünger, “İmha kararında asıl amaç Saray’dakini ve çocuklarını korumak” dedi. “KORKU BÜYÜK” Aksünger, özetle şunları belirtti: “TÜRGEV korkusu, bu siyasi kararın nedeni. 15 yıl boyunca ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP o tapeler için harekete geçti !

AKP’li dört eski bakanın yolsuzluk yaptığı iddiasını araştırmak için kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nun MHP’li üyesi Mesut Dedeoğlu, Komisyonun internete düşen tapelerin imhası kararına karşı hem Komisyon hem de Meclis Başkanlığı’na itiraz dilekçesi verdi. Dedeoğlu, söz konusu imhanın Anayasa’ya aykırı olduğunu ileri sürdü. Ayrıntılar geliyor… CNNTürk CHP’den bomba girişim…Yakılacak tapeleri yeniden yayınladı Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den bomba girişim…Yakılacak tapeleri yeniden yayınladı

tape

Eski Bakanlar Erdoğan Bayraktar, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış’ın Yüce Divan’a gönderilmemesi ve tapelerin silinmesi için AKP’nin harekete geçmesi sonrasında CHP 17 ve 25 Aralık sonrası internette yayınlanan ses kayıtlarını resmi Facebook sayfasından tekrar yayınladı.Videoların üzerinde, “Asrın yolsuzluğuna dair tüm kanıtları yok etmeye çalışsanız da, bu kayıtlar ne hafızalardan ne de vicdanlardan silinecek!” yazıldı.   Devamını Oku »

  • Tweet

Tapelerin imhası için acil toplantı!

AKP’li dört eski bakan için yolsuzluk iddiası nedeniyle kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, internete düşen tapelerin imhası için komisyon üyelerini en kısa zamanda toplantıya çağıracağını açıkladı. AKP’li vekillerin çoğunlukta olduğu komisyon, dün aldığı kararla, eski bakanların Yüce Divan’a gönderilmesine gerek olmadığına karar vermişti. Ayrıntılar geliyor…   CNNTürk Devamını Oku »

  • Tweet

Tapeler için imha kararı

oupğ

TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu’nun 9 AK Partili üyesinin, ‘delillerin hukuksuz elde edildiği’ gerekçesiyle imha edilmesi yönünde oy verdiği öğrenildi. Meclis Soruşturma Komisyonu’nda bakanların çocuklarıyla konuşma tapelerinin yakılıp imha edilmesi kararının 5’e karşı 9 oyla alındığı ifade edildi. Ak Parti’nin 9 üyesinin de ‘deliller hukuksuz elde edildi’ ifadelerini kullandığı belirtildi. Komisyonun MHP’li Üyesi Mesut Dedeoğlu, toplantıda bakanların çocuklarıyla yaptığı konuşma tapelerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

BBC’den Erdoğan’a ‘kötü sürpriz’

erdogan

17 Aralık 2013’te başlayan büyük yolsuzluk operasyonunun yıldönümü, yabancı basın kuruluşlarında da haber olmaya devam ediyor. İngiliz basın kuruluşu BBC, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen ve ‘sıfırlama tapesi’ olarak bilinen ses kaydından bir bölümü internet sitesi üzerinden yayınladı.Mark Lowen imzasıyla yayınlanan haberde, Erdoğan ile oğlu Bilal arasında, operasyonun başladığı sabah geçtiği belirtilen konuşmaya yer ... Devamını Oku »

  • Tweet