Pazartesi , 11 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: taner yıldız

Etiket Arşivi: taner yıldız

Flaş…Flaş…Hükümetten Tekin’e ilk yanıt…Çok şaşıracaksınız

taner yıldız

Enerji Bakanı Taner Yıldız , CHP’li Gürsel Tekin’in Taraf Gazetesi’nde yer alan ”Türkiye, Suriye’ye girecek’ iddialarına ilişkin soruya şu yanıtı verdi: “Kaynaklarını açıklasın. Kendisine kaynaklarını tekrar gözden geçirmesini tavsiye ediyorum” Devamını Oku »

  • Tweet

Akkuyu’da Nükleer Santral faaliyete girmeden çevre felaketi başladı

akkuyu_da_nukleer_santral

Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapılacağı bölgenin öncesinde ve sonrasında çekilen iki fotoğraf, bölgede yaşanan çevre felaketinin ne derece yaşandığını ve hangi boyutlara varacağını gözler önüne serdi.   Soner Aydın’ın Demokrathaber‘de yayımlanan haberine göre,  geçtiğimiz hafta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımı ile Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin su altı yapılarının temel atma töreni gerçekleşmişti. Temel atma töreni sırasında çevrede ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş..Elektrik kesintisinde şok istifa ..O müdürün ilk sözleri !

teiaskemalyıldır

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ‘Elektrik kesintisi nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır görevinden istifa etti’ dedi. YILDIR’IN İLK SÖZLERİ NE OLDU Yıldır istifasının duyurulmasının ardından  Hürriyet’e konuştu. Yıldır, “Tamamen teknik bir arıza, bir kaza oldu. Trafiğe çıktığınızda bir kaza olunca, suç iki taraftadır. Sayın Bakan’ın açıkladığı gibi dört beş tane hat aşırı risk almış. Yük Tevzi’deki arkadaşlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakandan flaş açıklama..Dev kesintiye 17-25 Aralık benzetmesi

bkanyıldız

Enerji Bakanı Taner Yıldız Türkiye’yi karanlığa gömen elektrik kesintisine ilişkin açıklamalar yaptı. İşte o açıklamadan satır başları: “İzmir Ailağa’daki santralların çıkması böyle bir çöküşe neden oldu. Vakayı okuyoruz ama araştırmalarımız devam ediyor. Bütün bu 3 tane olumsuzluğun aynı ana denk gelmesi nedeni 33 yıldır işi iletim olan arkadaşlarla konuştuğumuzda böyle bir olasılığın şu ana kadar olmadığını kast ettiler. Depremle bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakan, Botaş’ın zararı için “ticari gizlilik var” dedi

iran-ırak-doğalgaz-boru-09343

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Rusya’dan doğalgaz ithal etmek için 2012 ve 2013 yıllarında özel firmalara lisans verdi. Rusya ve Irak’tan doğalgaz ve petrol ithali için ihaleler düzenlendi. Botaş ile sözleşmesi devam ederken gazın bin metreküpünü 430 dolara satan Rusya, özel şirketler devreye girince bin metreküpü 350 dolara verdi. CHP, Botaş’ın uğradığı zararın tazmini için hükümetin ne yaptığını sordu. Enerji ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Milyar dolarlık dev proje için imzalar atıldı; temel atma ise haftaya

tanap-ta-imzalar-atildi-5404508

BOTAŞ, Azeri SOCAR ve İngiliz BP arasında Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Ortaklar Anlaşması imzalandı. Enerji Bakanı Taner Yıldız konuyla ilgili, “Türkiye siyasi istikrarını korudukça TANAP projesi üzerinde engel olmayacaktır. Türkiye istikrarını korudukça başka projelere de imza atacak.TANAP projesi çevreye herhangi bir zarar vermeden gerçekleşecektir.17 Mart’ta TANAP projesinin temeli atılacak. Bunun yanında TANAP sadece ekonomik değil stratejik bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’liler kediden korktu

akp

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından yaptığı açıklama ile Türk siyasi tarihine giren, “kedi vakası”, AKP’li aday adaylarını da tedirgin etti. AKP’li adaylar, halen devam eden “temayül yoklama” torbalarına “kedi girmesi” endişesi yaşıyor. Bu nedenle bazı illerde, temayül yoklama sonuçları genel merkeze gönderilmeden önce, otel odalarında veya parti teşkilatı yöneticilerini evlerinde sayıldı, yoklamadan öne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Türkiye PKK’nın kalbi Kandil’e gidiyor…İşte inanılmaz neden!

kandıl

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, merkezi Bağdat yönetimi ile yapılan anlaşmalar ve Kuzey Irak ile imzalanan sözleşmeler çerçevesinde Türkiye’nin Kandil Dağı eteklerinde blokları bulunduğunu ve Hindırın ile Çoman sahalarında petrol arayacağını belirterek, çözüm süreci ile birlikte bu yolun açılacağına inandığını söyledi. NTV Devamını Oku »

  • Tweet

Faciada ölen madenci eşlerinden bakanlara tepki: Ne gururu!

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde geçen yıl 28 Ekim’de terk edilen ocağa dolan suyun yanındaki ocağı basmasıyla yaşamını yitiren 18 madencinin ailesine verilecek evlerin tapuları dağıtıldı. Törene katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın konuşmak için kürsüye çıktıklarında partililer tarafından slogan atılması ve alkışlanması üzerine ölen madencilerin eşleri tepki gösterdi. Yıldız kürsüye çıktığında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakana söz söyledi diye madenci eşini yaka paça attılar !

ermenek

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde geçen yıl 28 Ekim günü, terk edilen ocağa dolan suyun yanındaki ocağı basmasıyla yaşamını yitiren 18 madencinin ailesine verilecek evlerin tapuları dağıtıldı. Törene katılan Enerji ve Tabii Kaynaklara Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, konuşmak için kürsüye çıktıklarında partililer tarafından slogan atılması ve alkışlanması üzerine, ölen madencilerin eşleri tepki gösterdi. Ermenek’in Pamuklu ... Devamını Oku »

  • Tweet